home Finansai Ar verta imti paskolą norint pradėti ar plėsti nuosavą verslą?

Ar verta imti paskolą norint pradėti ar plėsti nuosavą verslą?

Šiame straipsnyje aptarsime, ar imti verslo paskolą norint pradėti ar plėtoti mažąjį ar vidutinio dydžio verslą.

Daugelis pradedančiųjų verslininkų mano, jog išorinis finansavimas- puikus problemos sprendimo būdas. Žinoma,  neturint jokios verslo patirties, vienintelė bėda atrodo yra tik lėšų trūkumas. Papildomas pinigų srautas leis realizuoti verslo idėjas, tačiau paskolą teks grąžinti, ir, ko gero, išmokas mokėsite ne vienerius metus.

Kaip pasiskolinti ir nenudegti?

Visų pirma, nesiskolinkite didelės sumos. jei verslas nesiplės ir nesivystys kaip buvo planuota, išvengsite prievolės mokėti dideles išmokas. Daugiau apie planavimą verslo paskolai gauti rašo alkas.lt.

Įvertinkite ir kitas, jums visiškai nepavaldžias rinkos subtilybes. Pavyzdžiui, jūs atidarėte parduotuvę, jums viskas kuo puikiausiai klostosi ir verslas neša nuolatinį pelną. Tačiau vieną gražią dieną atidaromas naujas didžiulis prekybos centras ir …galite ten  išsinuomoti prekybinį plotą, tačiau nuoma ne iš pigiųjų  arba  liekate senoje vietoje, bet jūsiškė parduotuvė neatlaiko konkurencijos ir verslas žlunga.

O jei ir tam, kad nuomotumėtės plotą irgi prireiks kredito? Vadinasi tiesiog neišlipsite iš skolų liūno.

Pasiėmę paskolą nusiteikite:

  • Nenormuotoms darbo valandoms;
  • Rimtoms stresinėms situacijoms;
  • Negalėsite uždaryti verslo, tol, kol nesumokėsite paskolos ar skolų.

Verslo paskolos pliusai ir minusai

Visų pirma, privalumai.

  1. Paskolą gauti nėra sudėtinga

 

Daugelis paskolas teikiančių bendrovių šią procedūrą padarė visiškai nesudėtinga. Norint gauti paskolą verslui tereikia surinkti reikalingus dokumentus, užpildyti paraišką ir sulaukti teigiamo atsakymo.

 

  1. Pateikti paraišką patogu ir paprasta

Norint gauti išorinį finansavimą net nereikia išeiti iš namų. Paraiška užpildoma internetinėje skolintojo svetainėje. Belieka tik laukti atsakymo.

  1. Ilgas išmokėjimo laikotarpis

Skolos išmokėjimo terminas, esant tam tikroms aplinkybėms, netgi gali būti pratęstas.

  1. Nedidelė palūkanų norma

Verslo paskolų palūkanų normos mažesnės nei  vartojimo paskolų paskolų normos.

  1. Skolintojas nedaro jokios įtakos verslui

Skolintojas gal ir prašys verslo plano, tačiau tikrai nereguliuos kur ir kaip skirstysite gautą finansavimą.

Trūkumai

Taigi imti verslo paskolą, ar ne? Kokie tie nematomi povandeniniai akmenys?

  1. Užstatas

Jei neturite turto, kurį būtų galima užstatyti arba turimo vertė yra mažesnė nei norima pasiskolinti suma, gauti finansavimą gali būti sudėtinga. Užstatu gali būti nekilnojamasis turtas, automobilis ar  įranga.

  1. Paskolos išmokos

Puiku, jei verslas sekasi kuo puikiausiai, išmokas sumokėti laiku – ne problema.  O jei ne? Tada ši prievolė gali tapti sunkia finansine našta.

  1. Reikalavimai skolininkui

Skolintojas įvertins jūsų verslo, arba jūsų paties, kaip verslininko, rizikos laipsnį. Pagrindiniai reikalavimai – puiki kredito istorija, stabilios pajamos. Tad jei turite nepadengtų įsiskolinimų, tikėtis gauti paskolą neverta.

  1. Naujai įkurtas verslas

Nors daugelis bankų skelbia, jog teikia paskolas naujam verslui kurti, tai gali būti tik reklaminis triukas. Verslo paskolos teikiamos tik daugiau nei vienerius metus veikiančiai įmonei, tad jums greičiausiai pasiūlys tik vartojimo paskolą.

  1. Išmokų mokėjimo grafikas

Šios problemos esmė tame, kad sunku nustatyti  kokiu laiku gausite  įplaukas, ir ar tai sutaps su laiku, kada reikia mokėti išmokas.  Žinoma, jei turite kitą pajamų šaltinį, ši problema nebus tokia opi.

Neimti paskolos?

Taip, galima paskolos ir neimti.  Galima naudoti savo santaupas, parduoti nekilnojamąjį turtą, skolintis iš draugų ar giminių.

Alternatyvus variantas netgi gali būti trumpalaikis kreditas. Nors šio finansavimo palūkanų norma daug didesnė nei verslo paskolos, nebūtina skolintis didelę sumą. Tegul verslas vystosi palengva.

Verslas – didelė atsakomybė. Tad kelis kartus pamatuokite ir tik po to kirpkite. Ir priimkite patį protingiausią sprendimą.