home Namai Geriau pirkti ar nuomotis butą?

Geriau pirkti ar nuomotis butą?

Šiomis dienomis nekilnojamojo turto rinka patiria didžiulį pakilimą. Labai aktyviai yra vykdomos nuosavų namų ir daugiabučių statybos. Tai rodo, kad daugybė žmonių perka nekilnojamojo turto objektus. Tačiau vėlgi, lygiai taip pat butų nuomos rinka sulaukia ne ką mažesnio populiarumo, o tai reiškia, kad žmonės ne tik perka, tačiau ir nuomojasi būstus. Todėl kyla klausimas – geriau pirkti ar nuomotis butą?

Be abejo, jei šiuo metu jūs svarstote, ką toliau daryti – pirkti nuosavą butą ar vis dėlto jį toliau nuomotis, turėtumėte apgalvoti daugybę skirtingų detalių. Dažniausiai buto pirkimas vyksta naudojantis būsto paskola, todėl jei jūs taip pat ketintumėte pirkti butą paskolos pagalba, pirmiausia jums reikėtų kreiptis į banką ir paprašyti, kad bankas įvertintų jūsų mokumą. Jūs turite žinoti, kokios yra jūsų finansinės galimybės ir kokio dydžio paskola jums galėtų būti suteikta.

Be to, jei jūs nuspręsite būstą pirkti, turėtumėte pagalvoti ir apie miestą, kuriame jūs norėtumėte jį įsigyti. Pavyzdžiui, parduodami butai Klaipedoje savo kaina labai skiriasi nuo parduodamų butų Vilniuje. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie kitus Lietuvos miestus. Todėl minėtas klausimas dėl jūsų finansinės situacijos yra labai aktualus, kai yra kalbama apie būsto pirkimą.

Žinoma, jei pirksite butą paskolos pagalba, tuomet labai ilgam laikui būsite įsipareigoję kreditoriams ir taip pat prieš pirkdami būstą, turėsite būti sukaupę tam tikrą pradinį įnašą. Bet kuriuo atveju, jei jūs nenorite toliau mokėti nuomotojams už būstą, kuriame gyvensite, tuomet akivaizdu, kad turėtumėte pagalvoti apie buto pirkimą – nepaisant to, kad jį pirktumėte su paskola. Juk mokėdami paskolą jūs mokėsite už savo būstą, kuris galiausiai priklausys jums, o jei jūs būstą nuomositės, kiekvieną mėnesį būsto nuomotojams mokami pinigai niekaip neprisidės prie jūsų ateities ir finansinės gerovės.

Taigi, kaip jau supratote, yra apie ką pagalvoti, jei jūs norite įsigyti nuosavą nekilnojamojo turto objektą. Bet kuriuo atveju, taip pat visuomet galite pasitarti ir su nekilnojamojo turto specialistais.

Daugiau informacijos >>