home Laisvalaikis Pyragai, keksiukai ir kiti konditeriniai gaminai: įdomūs faktai

Pyragai, keksiukai ir kiti konditeriniai gaminai: įdomūs faktai

PyragaiPastaruoju metu galime matyti duris atveriant vis daugiau įvairių konditerinių gaminių kepyklėlių. Tai rodo, kad rankų darbo saldumynai ir kiti įvairūs gardėsiai tampa labai populiariu šiuolaikinių vartotojų pasirinkimu. Pyragai, keksiukai, tortai, pyragėliai, sausainiai ir daugybė kitų kepinių varo iš proto saldumynų mėgėjus, todėl jie niekuomet nepraleidžia progos užsukti į vieną ar kitą konditerinių gaminių krautuvėlę. Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad kiekvienas smaližius gali save palepti pats, namuose išsikepant tiek pyragius ir keksiukus, tiek ir tortus bei pyragėlius. Visa tai tikrai nėra sudėtinga, jei pasitelkiami kokybiški ir tikslūs konditerinių gaminių receptai. Kaip bebūtų, jei mėgstate saldumynus, jums turėtų patikti šie keli įdomūs faktai.

  • Keksiukai (angl. „cupcakes“) savo pavadinimą gavo dar XIX a., kuomet jie buvo kepimai puodeliuose, o jiems skirti ingredientai matuoti taip pat puodeliu.
  • Viduramžiais žodis „pyragas“ reiškė plokščią apvalų duonos kepalą, stipriai apkeptą iš abiejų pusių.
  • Anatominis terminas „placenta“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia pyragas. Taip placenta buvo pavadinta dėl savo plokščios formos, kuria pasižymi pyragai.
  • Ankstyviausias keksiukų paminėjimas buvo rastas 1796 m. pasirodžiusioje knygoje „Amerikietiškų valgių gaminimas“ (angl. „American Cookery“), kurią parašė Amelia Simmons.
  • 2012 m. buvo pasiektas keksiukų valgymo rekordas, kuris atiteko Patrick Bertoletti. Jis per šešias minutes suvalgė 72 keksiukus.
  • 2003 m. Sonya Thomas pasiekė vaisių pyrago valgymo rekordą, per 10 min. suvalgiusi 1,8 kg sveriantį pyragą.
  • Anot seno angliško prietaro, vaisinio pyrago padėjimas po pagalve padės jums susapnuoti žmogų, už kurios ištekėsite (arba kurį vesite).

Taigi, akivaizdu, kad tiek pyragai, tiek ir keksiukai bei kiti konditeriniai gaminiai buvo populiarūs visais laikais. Juolab, kad jau seniai žinoma, jog saldumynai gali pagelbėti sukuriant „laimės“ iliuziją, t.y. neretai saldumynai valgomi siekiant pasijusti geriau. Kaip bebūtų, net jei iki šiol buvote labai skeptiškai nusiteikę bet kokių saldumynų ir kepinių atžvilgiu, nes manėte, kad jie nėra sveikas pasirinkimas, nepamirškite, kad šiomis dienomis nėra sudėtinga rasti visiškais sveikais ingredientais paremtų pyragų ir kitų kepinių receptų.