home Sveikata, grožis Šaltalankių aliejus ir jo naudingumas

Šaltalankių aliejus ir jo naudingumas

Šaltalankiai plačiai paplitę Azijos ir Europos kalnuotose bei pakrančių vietovėse. Lotyniškai šaltalankiai vadinami Hippophae rhamnoides. Išvertus iš lotynų kalbos, tai „medis, kuris paverčia arklį spindinčiu“. Tuo norima pasakyti, kad šaltalankiai buvo dažnai naudojami siekiant sustiprinti arklių sveikatą ir jų karčius paversti švelnesniais bei labiau spindinčiais. Be to, šaltalankių aliejus buvo naudojamas ir gydant arklių aklumą.

Šaltalankių aliejus

Manoma, kad šaltalankių „gimtinė“ yra Himalajai, tačiau šaltalankių aliejus taip pat buvo naudojamas ir senovės Graikijoje bei kitose Europos kultūrose. Tiesą sakant, apie šaltalankių naudą ir panaudojimą yra kalbama ir senovės tibetiečių, indų, kinų tekstuose ir graikų mitologijoje. Ir tai nėra vieninteliai šaltiniai, kuriuose užsimenama apie šaltalankių panaudojimą. Tai reiškia, kad apie šį augalą buvo žinoma labai ilgą laiką.

Tuo tarpu šiandien šaltalankių aliejus yra naudojamas labai plačiai. Mums puikiai žinoma jo didžiulė nauda odai. Šaltalankių aliejus gali tapti puikiu natūraliu odos valikliu ir šveitikliu. Be to, jis atgaivina ir atjaunina odą. Negalia pamiršti, kad šaltalankių aliejus naudojamas ir gydant odos nudegimus, įpjovimus, žaizdas, saulės nudegintą odą, randus ir kitus odos pažeidimus. Jau nekalbant apie tai, kad kasdien naudojant šaltalankių aliejų galima efektyviai sulėtinti senėjimo procesus, tokiu būdu išsaugant sveiką, gražią ir jauną odą.

Šaltalankių aliejuje yra daugiau nei 190 maistingųjų ir fito-maistingųjų medžiagų, tarp kurių negalima nepaminėti vitamino C – pastarojo šaltalankiuose yra net 12 kartų daugiau nei apelsine. Taip pat šaltalankių aliejuje yra didelis kiekis kitų vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų, o tai paverčia ji neįtikėtinai sveiku ir naudingu maistu.

Šaltalankiuose yra bene tiek pat vitamino E kaip ir kviečių grūdų gemaluose, tris kartus daugiau vitamino A nei morkose ir keturis kartus daugiau superoksido (SOD) ir svarbių enzimų, padedančių kovoti su laisvaisiais radikalais, nei ženšenyje. Be to, labai svarbu pabrėžti, kad tai yra vienintelis augalas, kuriame yra omega-3, 6, 7 ir 9.

Ir, žinoma, tai tikrai nėra vienintelės mūsų organizmui naudingos medžiagos, kurios randamos šaltalankiuose. Juose taipogi yra daug karotinoidų, tokotrienolių ir tokoferolių. Šaltalankių aliejus pasižymi ir dideliu antioksidantų kiekiu. Žinoma, jame yra ir beta-karotino, augalinių sterolių ir tokių elementų kaip vario, geležies, seleno ir magnio. Šis naudingas aliejus yra žinomas yra dėl svarbių polinesočiųjų riebalų rūgščių.

Taigi, dėl didelio naudingų medžiagų kiekio, esančio šaltalankių aliejuje, jo panaudojimo galimybės ir būdai yra labai platūs ir dideli. Didelė dalis sveikatos negalavimų gali būti sprendžiami kartu į pagalbą pasitelkiant ir šaltalankių aliejų, todėl galite pasidomėti įvairiais natūraliais receptais, kurie padeda išspręsti nemenką dalį sveikatos problemų. Be to, šaltalankių aliejų patariama naudoti ir kaip prevencinę priemonę, užkertančią kelią įvairioms ligoms.