home Laisvalaikis 5 pagrindiniai patarimai keliaujantiems į Graikiją

5 pagrindiniai patarimai keliaujantiems į Graikiją

Graikija yra nuostabus pasirinkimas atostogoms. Nesvarbu ar planuojate poilsinę, ar pažintinę kelionę, o galbūt kelionės metu norėsite derinti poilsį su aktyviu laiko leidimu. Graikija patiks net išrankiausiems turistams, nes Graikijoje gausu įspūdingo grožio paplūdimių, įlankų, istorinių lankytinų vietų, čia taip pat pilna įdomios architektūros.

Net jeigu esate patyręs keliautojas, visuomet prieš vykstant į naują šalį, rekomenduojama pasidomėti svarbiausiais dalykais, jog atostogos toje šalyje būtų sklandžios ir kupinos teigiamų įspūdžių. Keliaujantiems į Graikiją, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos penkis pagrindinius patarimus:

  1. Dokumentai. Vienas svarbiausių dalykų, tai nepamiršti pasiimti visų reikiamų kelionės dokumentų, tokių kaip pasas, lėktuvo bilietai, viešbučio kelialapiai, kelionės sutartis. Taip pat pasidomėkite ar turite visus reikiamus dokumentus, įrodančius, jog esate pasiskiepiję, ar persirgę Covid, arba esate atlikę antikūnų testą.
  • Daiktai. Įsitikinkite, jog esate į lagaminą įsidėję visus reikiamus daiktus. Graikijoje būtinai prireiks kremo nuo saulės, kepurės ar skrybėlaitės. Nepamirškite maudymosi kostiumėlio, paplūdimio rūbų. Graikijoje klimatas iš ties lepina šiltais orais, todėl užteks lengvų, laisvų ir patogių rūbų. Tačiau kartais vakarai Graikijoje gali būti vėjuoti, tad šiltesnis džemperis ar švarkelis gali praversti.
  • Lankytinos vietos. Graikijoje yra gausu lankytinų vietų. Tačiau jeigu keliaujate 7 ar 10 dienų, greičiausiai visų norimų vietų aplankyti per tokį laikotarpį nepavyks. Tad rekomenduojama pasidaryti jums aktualiausių lankytinų vietų sąrašą. Norint kuo labiau pažinti Graikiją, pamatyti jos kontrastingą kraštovaizdį, rekomenduojama išsinuomoti automobilį.
  • Maistas. Graikija garsėja ne tik savo įspūdingomis lankytinomis vietomis, bet ir ypatingai skaniu, šviežiu maistu bei didelėmis porcijomis. Todėl prieš užsisakydami maistą, būtinai pasiteiraukite padavėjo apie porcijų dydžius. Čia gausu mėsos ir žuvies patiekalų, taip pat vegetariškų patiekalų, skanių desertų. Graikija taip pat garsėja nuostabaus skonio vynais ir skania kava. Taip pat derėtų žinoti, jog daugelyje Graikijos vietų, ypatingai jos salose, vanduo iš krano nėra geriamas, tad būtina pasirūpinti geriamu vandeniu, kurį galėsite įsigyti bet kurioje vietinėje parduotuvėje. Ar vanduo yra geriamas iš krano jūsų viešbutyje, visuomet pasiteiraukite ten dirbančio personalo.
  • Pinigai. Keliaujant į Graikiją nepamirškite pasiimti ne tik mokėjimo kortelės, bet ir grynųjų pinigų. Nors dažniausiai Graikijoje visur galima atsiskaityti kortele, tačiau jeigu nuspręsite aplankyti vietinius kaimelius ir apsilankyti jų parduotuvėlėse, mokėjimų kortelių gali nepriimti, todėl į kelionę rekomenduojame pasiimti bent šiek tiek grynųjų pinigų.