home Prekės ir paslaugos 7 lanksčios pakuotės spausdinimo skaitmeniniu būdu privalumai

7 lanksčios pakuotės spausdinimo skaitmeniniu būdu privalumai

Pakuotės neabejotinai svarbios siekiant reprezentuoti prekės ženklą bei paversti jį atpažįstamu. Atsižvelgus į gaminio rūšį, savybes, įpakavimo išvaizdą ir pan., produktą galima supakuoti į įvairias pakuotes. Pastaruoju metu sparčiai populiarėja viena iš pakuočių rūšių – lanksčios pakuotės, spausdinamos skaitmeniniu būdu. UAB ,,Printela“ specialistai apžvelgia pagrindinius lanksčių pakuočių spausdinimo skaitmeniniu būdu privalumus.

 1. Pakuotės maistui ir kitos lanksčios pakuotės greitai spausdinamos

Vienas didžiausių skaitmeninės spaudos privalumų – pakuotės maistui ir kitos lanksčios pakuotės yra greitai spausdinamos. Spausdinant lanksčias pakuotes skaitmeniniu būdu, spaudos failas iš kompiuterio siunčiamas tiesiai į spausdintuvą. Verta paminėti, kad nereikia ruošti spaudos formų kiekvienos pakuotės dizainui, kas gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

 1. Skirtingos popierinės pakuotės ir kitos lanksčios pakuotės spausdinamos vienu metu

Mažiems prekių ženklams skaitmeninis spausdinimo būdas atveria naujų galimybių gaminti mažus skirtingų pakuočių kiekius. Verta paminėti, kad skirtingos popierinės pakuotės ir kitos lanksčios pakuotės įvairiais kiekiais gali būti spausdinamos vienu metu, kadangi nereikia gaminti spaudos formų kiekvieno dizaino pakuotei.

 1. Galima lengvai pakoreguoti perdirbamos pakuotės ar kitos lanksčios pakuotės dizainą

Perdirbamos pakuotės ar kitos lanksčios pakuotės dizaino failą galima lengvai koreguoti be papildomų išlaidų ir laiko sąnaudų, nes nereikia gaminti naujų spaudos formų. Pavyzdžiui, pasikeitus produkto sudėčiai ar logotipui, esamą dizaino failą galima pakoreguoti ir atnaujintą iš karto nusiųsti spausdinti.

 1. Pakuotės iš perdirbamo plastiko, kitos pakuotės spausdinamos mažais, vidutiniais kiekiais

Pakuočių iš perdirbamo plastiko ir kitų lanksčių pakuočių spausdinimas suteikia galimybę laiku reaguoti į rinkos pokyčius. Pakuotes iš perdirbamų žaliavų ir kitas lanksčias pakuotes skaitmeniniu būdu galima spausdinti mažais ir vidutiniais kiekiais, todėl taip išvengiama per didelio pakuočių atsargų kaupimo, taip pat nereikia investuoti daug lėšų į pakuotes. Šis pakuočių spausdinimo būdas leidžia racionaliau planuoti verslo finansų srautus, tuo pačiu sumažinant perteklinių atsargų riziką, kai reikia naikinti pasenusias pakuotes.

 1. Akcijų, sezoninės, šventinės, reklaminės lanksčios pakuotės spausdinamos mažais kiekiais

Reklaminės ir kitos lanksčios pakuotės skaitmeniniu būdu gali būti spausdinamos mažais kiekiais, todėl taip galima išbandyti pakuotes tikslinėse rinkose, klientams pasiūlyti smagių, ribotą laiką trunkančių akcijų, taip pat sukurti sezoninių, šventinių pakuočių.

 1. Skaitmeniniu būdu spausdinamos ekologiškos pakuotės

Naudinga žinoti, kad skaitmeninis spausdinimas yra ekologiškesnis nei tradiciniai spausdinimo būdai, todėl tokiu būdu gali būti gaminamos ir ekologiškos pakuotės.

 • Gaminant ir transportuojant lanksčias pakuotes sunaudojama mažiau gamtos išteklių ir energijos lyginant su kitais pakuočių formatais, todėl į aplinką išskiriama mažiau CO2.
 • Spausdinant pakuotes skaitmeniniu būdu, į aplinką išmetama mažiau teršalų ir sunaudojama mažiau energijos, nei tradicinio spausdinimo metu.
 • Klientai gali užsisakyti pakuočių pagal poreikį, o tai reiškia, kad pakuočių perteklius nepateks į sąvartynus.
 • Skaitmeniniu būdu galima spausdinti ir perdirbamas pakuotes arba pateikti vartotojui gaminius iš perdirbtų žaliavų.
 1. Plačios lanksčių pakuočių skaitmeniniu būdu spausdinimo galimybės

Naudojant skaitmeninę pakuočių spausdinimo technologiją, įmanomas kintamųjų duomenų spausdinimas. Prekės ženklai gali tuo pasinaudoti kurdami atskiroms vartotojų grupėms pritaikytas ar personalizuotas pakuotes, taip pat pritaikyti produkto apsaugos nuo padirbinėjimo galimybes (mikroteksto spausdinimas).

Ši technologija padeda klientams padidinti produktų matomumą ir išskirtinumą lentynose, taip pat skatinti vartotojų įsitraukimą (pvz., QR kodus) ir apsisaugoti nuo padirbinėjimo.