home Namai Ar nekilnojamo turto vertinimas reikalingas tik dėl banko?

Ar nekilnojamo turto vertinimas reikalingas tik dėl banko?

Tai pakankamai dažnas klausimas. Kadangi kartais žmonės iš tikrųjų nemato jokio pagrindo nustatyti perkamo arba parduodamo turto vertę. Tokią tendenciją pastebi ir nepriklausomi turto vertintojai. Ir iš tikrųjų neretai į juos kreipiamasi tik tuomet, kai norima pasiskolinti įsigyjant būstą ar kažkokį kitą turtą. Kadangi kitaip paskolos gauti gali ir nepavykti. Aišku, skolinimasis gali būti ne vienintelis atvejis, kada prireiks tokios paslaugos. Tačiau būtent jis yra vienas iš dažniausių, su kuriuo tenka susidurti daugeliui. Tačiau reikėtų suprasti, jog kartais žinoti realią rinkos vertę gali būti naudinga ir dėl savęs. Kas leistų išvengti papildomų išlaidų arba uždirbti daugiau iš parduodamo turto.

Kiek kainuos tokia paslauga?

Dažnu atveju tikrai nereikės nerimauti dėl didelių išlaidų. Kadangi nekilnojamo turto vertinimas nebus ypatingai brangus, ypač palyginus, kiek investuojama į perkamą turtą. Nes būtent pirkėjai dažniausiai ir turi pasirūpinti šia paslauga bei vertės nustatymu. Nebent yra kitokie susitarimai. Arba nepriklausomi turto vertintojai nustatė objekto vertę dar prieš tai. Tačiau tikslią jų paslaugos kainą įvardinti būtų pakankamai sudėtinga. Kadangi ji kiekvieną kartą skiriasi ir dėl pačio turto ypatybių. Taip pat kiekvienas šioje srityje dirbantis specialistas gali turėti individualius įkainius, kurie taip pat skirsis. Taigi, geriausias variantas būtų su jais susisiekti ir pasidomėti, kiek jūsų atveju tektų sumokėti už vertės nustatymą.

Ar visi nepriklausomi turto vertintojai vienodai patikimi?

Šioje srityje patikimumas bei objektyvumas pakankamai svarbu. Todėl ir tokio darbo imtis bet kas tikrai negalės. Dėl šios priežasties nekilnojamo turto vertinimas turėtų būti vienodai tikslus, nepriklausomai, kur kreipsitės ir kas tai atliks. Tačiau ieškant tikrai patikimų specialistų galima pasidomėti ir jų patirtimi. Kuri pakankamai svarbi. Kadangi ilgesnį laiką dirbantieji natūraliai bus susidūrę ir su įvairesnėmis situacijomis bei gali žinoti daugiau niuansų. Bet tai tikrai nereikš, jog neseniai šioje srityje karjerą pradėję specialistai negalės pasiūlyti atitinkamos kokybės paslaugų. Dažnu atveju tai taip pat bus geras pasirinkimas.