home Finansai, Prekės ir paslaugos, Verslas Artėja kasmetinis pajamų deklaravimas

Artėja kasmetinis pajamų deklaravimas

pajamu deklaravimasKiekvieną pavasarį valstybinę mokesčių inspekciją bei jos internetinę sistemą užplūsta minios lankytojų – prasideda pajamų deklaravimo sezonas. Nemaža dalis pajamas deklaruoti susiruošių asmenų skundžiasi, kad sistema per paini ir visiškai neaišku, kur ir kokią formą pildyti. Iš tiesų, pajamu deklaravimas kai kuriais atvejais gali būti sudėtinga procedūra.

Lengviausia, jei dirbate įmonėje pagal darbo sutartį. Tuomet buhalterijos skyrius ar buhalterine apskaita prižiūrinti bendrovė tiesiog perduoda mokesčių inspekcijai duomenis apie darbuotojo gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius, o žmogui tereikia prisijungti prie elektroninės deklaravimo sistemos naudojant savo elektroninės bankininkystės kodus ir pateikti jau užpildytą formą deklaravimui.

Žymiai sudėtingiau yra jei asmenys, privalantys deklaruoti pajamas,  yra vykdę veiklą pagal verslo liudijimą, vykdantys individualią veiklą, advokatai ir advokatų padėjėjai arba sportininkai. Tuomet niekas nesuteikia valstybinei mokesčių inspekcijai reikalingos informacijos ir visą pajamų deklaravimo formą tenka pildyti savarankiškai.  Tenka tiksliai susiskaičiuoti savo visų metų pajamas ir išlaidas, tam rekomenduojama pildyti specialų žurnalą, kad tokių duomenų prireikus kiltų mažiau problemų. Taip pat reikia žinoti ir visų sumokėtų mokesčių tikslią sumą. Gali ištikti legvas šokas, jei mokesčio suma, nurodyta deklaravimo formoje, nesutampa su jūsų apskaičiuota. Geriausias būdas, siekiant išvengti bet kokių nesusipratimų, yra kreipimasis į buhalterinės apskaitos įmonę.

Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės bendradarbiauja ne tik su juridiniais, bet ir su fiziniais asmenimis. Gyventojams jos teikia tokias paslaugas:

  • pildo metines gyventojų pajamų deklaracijas;
  • pildo turto deklaracijas;
  • konsultuoja deklaracijų ar ataskaitų užpildymo klausimais;
  • gali atstovaujame jūsų interesus Valstybinėse institucijose.

Bus pasirūpinta visais būtinais blankais ir dokumentais, o su specialistų pagalba užpildę reikiamas formas galite būti tikri, jog duomenus bus teisingi ir nekils nesusipratimų dėl per mažos sumokėtos mokesčių sumos. Priešingu atveju – jei gyventojų pajamų mokestis bus permokėtas – buhalterinės apskaitos įmonė padėms jums susigrąžinti permoką.

Aktualu ir tai, kad buhalterinės apskaitos paslaugos tikrai nėra perdėtai brangios. Sutaupytas laikas ir išvengtas stresas tikrai verti tų nedidelių išlaidų, kurias teks patirti patikėjus dokumentų pildymą savo sritiems žinovams. Kol dar turite laiko  – susitaskite įmonę, kuri finansiniais klausimais padėtų ir jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *