home Namai Berniuko kambario interjeras: 7 patarimai kuriantiems

Berniuko kambario interjeras: 7 patarimai kuriantiems

Berniuko kambario įrengimas gali atrodyti gana rimtas darbas. Juk norisi, kad vaikas tame kambaryje jaustųsi kuo geriau, tačiau taip pat tikimasi, kad kambarys bus skirtas ne vieneriems metams, tad augančiam organizmui per daug kardinaliai nekis jo poreikiai bei neteks iš naujo kurti interjerą.

Berniuko kambario interjeras priklauso nuo kiekvieno vaiko poreikių, tačiau dažniausiai ekspertai išskiria tam tikras taisykles, kurios tinka kiekvienam vaikui. Tam išskirsime ir mes 7, kurios padės paprasčiau suvokti – koks turi būti berniuko kambarys.

  1.     Dažniausiai berniukai nori kambario, kuriame vyrauja ryškesnės spalvos. Žinomam, tos pačios pastelinės gali atrodyti labai puikiai, gali būti gana ryškios, tačiau skirtumas nuo mergaičių kambario tas, kad pačios spalvos yra drąsesnės.
  2.     Taip pat berniuko kambariuose svarbiausia rinktis baldus, kurie yra kuo funkcionalesni. Pavyzdžiui, puikiai tinka sofa, kuri gali būti verčiama į lovą, taip pat ir geras pasirinkimas baldai, kuriuose galima talpinti labai daug daiktų, jie puikiai tilps, tad pavyks palaikyti tvarką kambaryje.
  3.     Berniuko kambario interjeras dažniausiai būna vienas margesnių. Žinoma, spalvų neturi būti per daug, kad tai netrikdytų vaikui gerai ilsėtis, tačiau dažniausiai komponuojamos bent jau tris spalvos ir kiti jų atspalviai, kurie padeda džiaugtis puikiai atrodančiu, akis traukiančiu interjeru.
  4.     Žinoma, reikalinga ir knygų lentyna, kuri savo spalvine gama turi derėti tiek prie sienų, tiek prie kitų kambario akcentų.
  5.     Berniuko kambariuose reikia apgalvoti dėl tinkamo lango uždangalo pasirinkimo. Kol vienoms mamoms atrodo, kad geriausias pasirinkimas yra užuolaidos, tuo tarpu kitos dažniausiai perka žaliuzes, kadangi jos mažiau dulkėja ir dažniausiai reikalauja mažiau priežiūros.
  6.     Vaiko kambaryje reikalingas ir geros kokybės rašomasis stalas, kuris turi atitikti keliamus ergonomiško aspektus. Juk tik tokiu atveju mokymasis bus malonus.
  7.     Galiausiai, reikia derinti bent jau kelias skirtingas apšvietimo sistemas, kad stilius būtų skoningas ir tuo pačiu matymas bet kuriame kambario kamputyje – puikus.

Svarbiausia – vaiko norai. O kai jie žinomi – kambario įrengimas yra kur kas paprastesnis.