home Namai Garažo vartų tipai: kokius pasirinkti?

Garažo vartų tipai: kokius pasirinkti?

Gamintojai siūlo kelių tipų garažo vartus. Garažo vartai tarpusavyje daugiausiai skiriasi savo konstrukcija ir atidarymo būdu. Vartų gamintojų pasiūla apima pakeliamus, atveriamus, ir nustumiamus vartus. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius jų skirtumus.

Garažo vartų tipai

Tai yra pats populiariausias garažo vartų tipas. Jie dažnai naudojami tiek pramonėje, tiek individualių namų garažuose. Tačiau derėtų prisiminti, kad tokius vartus galima rinktis, kuomet lauke turime pakankamai vietos. Tai svarbu, nes apatinė vartų dalis atsidaro į viršų, todėl varčia patenka į pastato išorę. Turint nedidelį įvažiavimą šis sprendimas nėra labai naudingas, o kartais net neįmanomas, tačiau esant pakankamam vietos kiekiui, atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį šie vartai bus nepakeičiami. Pakeliami vartai dažniausiai yra gaminami iš cinkuoto lakštinio metalo, sutvirtinto plieniniais plokščiais strypais. Tokia konstrukcija garantuoja ilgaamžiškumą ir efektyvią apsaugą.

  • Atveriami garažo vartai

Tai pats seniausias garažo vartų tipas. Šio tipo vartai susideda iš vienų arba dviejų durų, sumontuotų ant vyrių, esančių šoniniuose rėmuose. Tokio tipo vartai atsidaro į išorę. Nors jie yra labai patvarūs ir gana patogūs naudoti, jų trūkumas yra tas, kad jiems atverti reikia nemažai vietos. Be to, žiemą naudojimą apsunkint gali tai, kad prieš norint juos atverti, visų pirma reikės nusikasti sniegą.

  • Nustumiami garažo vartai

Tai yra labai populiarus pasirinkimas pramoniniuose pastatuose. Šis vartų tipas yra patogus tuo, kad neužima jokios papildomos vietos. Norint atverti vartus, duris lengvai ir patogiai tiesiog reikia nustumti į šoną. Ši išskirtinė konstrukcija ypač tinka toms vietoms, kur įvažiavimo vieta yra nedidelė ir siaura. Šie vartai yra gaminami iš įprastų vartų pakeliamų segmentų ir gali būti įvairių išmatavimų.