Daugelis iš mūsų mėgsta strateginius žaidimus, kur galime vadovauti didžiulėms armijoms ir jaustis didžiais karvedžiais ar netgi dievais. Strateginiai žaidimai sužavi ir kompiuterinių žaidimų naujokus ir patyrusius vilkus. Taigi, koks žaidimas jus džiugintų? Kaip tokį išsirinkti? Pradžiai reiktų žinoti šį tą apie strateginių žaidimų ilgaamžiškumo principą. Kuo rimtesnė kompanija kompiuterinį žaidimą išleidžia, pavyzdžiui tokia kaip Blizzard Entertainment, tuo ilgiau jie žaidimą palaiko ir tuo ilgiau prieinamas daugelio žaidėjų režimas, o vėliau išleidžiami tęsiniai. Paimkime kaip pavyzdį strateginį žaidimą Age of Empires.
Pirmoji dalis išleista gūdžiais 1997 metais, o antroji pasirodė 1999 metais. Visai neseniai, gal prieš porą metų, zaidimu naujienos rašė, kad žaidimas gauna HD perdirbimą. Visa tai dėl to, kad pastarojo leidėjai yra labai rimta kompanija Microsoft, mums puikiai pažįstama kaip konsolės Xbox 360 bei Xbox One kūrėjai. Todėl žaidimas, kaip matote, gyvuoja jau daugiau kaip 16 metų. Ne tik gyvuoja, bet ir yra išleidžiami tęsiniai. Age of Empires video žaidimas yra vienas iš pačių populiariausių visame pasaulyje, jį tikrai išmėgino daugelis. Kitas produktas, priklauso jau minėtajai Blizzard Entertainment, tai strateginis pc žaidimas Starcraft. Iš pradžių šis žaidimas nieko nesužavėjo. Pristatytas parodoje 1996 metais patyrė fiasko. Zaidimu naujienos visame pasaulyje jį išvadino Warcraft 2 kosmose ir tiek. Todėl Blizzard Entertainment nusprendė, kad šis strateginis zaidimas turi būti perkurtas visiškai nuo nulio. Kaip tarė taip ir padarė. Narsieji programuotojai ėmė kurti viską nuo nulio, o narsieji dailininkai šį kompiuterinį žaidimą pavertė tikru meno įsikūnijimu: joks kompiuterinis strateginis pc žaidimas nesulaukė tokios sėkmės kaip Starcraft. Jame galėjai kautis už vieną iš trijų rasių: zerg, terran arba protoss. Zerg tai pabaisos, vabzdžiai dinozaurai pabaisos, Terran tai žmonės užsinorėję išnaršyti visatą, o Protoss tai kosminiai ateiviai primenantys labai smarkiai išsivysčiusius elfus. Protosai niekada taip ir neišrado rato, todėl visa jų technologija šiame žaidime paremta vaikščiojančiais padarais. Po daugelio metų, 2011 kompanija Blizzard Entertainment išleido ir antrąją Starcraft 2 žaidimo dalį.
Po kurio laiko padarė ir taip, kad Starcraft tapo nemokamas strateginis žaidimas, kurį išbandyti gali visi norintieji, tereikia susikurti savo paskyrą – account – Blizzard svetainėje ir pirmyn į kosminius mūšius. Starcraft 2 tapo ir elektroninio sporto, trumpiau vadinamu e-sport pažiba. Vyksta didžiuliai turnyrai, kuriuose geriausi starcrafto žaidėjai varžosi dėl miiniškų prizinių fondų, kurių kai kurie sieka net milijonus dolerių. Netgi pernai zaidimu naujienos mirgėte mirgėjo nuo to fakto, kad Starcraft 2 finalinę kovą žiūrėjo šimtai tūkstančių žiūrovų, o finalininkas, nugalėjęs šiame čempionate pasrivežė didelią sumą pinigų. Taigi šiamdien tiek. Tegu jūsų rankose atsiduria geriausias strateginis pc zaidimas ir linkiu jums gerai praleisti laiką bežaidžiant kitus video žaidimus.