home Finansai Greitieji kreditai – padeda ar pakenkia?

Greitieji kreditai – padeda ar pakenkia?

Turbūt kiekvienas iš jūsų puikiai žinote, kokią nuomonę dauguma yra susidarę apie greituosius kreditus. Trumpiau tariant, jie mano, kad greitieji kreditai yra tai, kas žmonėms sukelia daug papildomų finansinių problemų, tačiau ar tikrai viskas yra būtent taip? Ar dėl žmonių finansinių problemų yra kalti greitieji kreditai? Šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų įžvalgų.

Visų pirma reikėtų suprasti, kad greitieji kreditai yra finansiniai įsipareigojimai. Tai finansinės paslaugos, kurias teikia kreditoriai, todėl vartotojai kreipiasi savo noru ir savo valia. Tuo tarpu pačios paslaugos žalos nedaro. Priešingai – jos skirtos trumpalaikėms vartotojų finansinėms problemoms spręsti. Problemos kyla ne dėl pačių paslaugų, o dėl netinkamo vartotojų požiūrio į šias finansines paslaugas.

Jei vartotojas mano, kad greitieji kreditai yra labai paprastos ir jų neįpareigojančios paslaugos, jie dažniausiai susiduria su rimtais rūpesčiais. Kadangi vadovaujantis klaidingu požiūriu įprastai priimami labai neteisingi sprendimai. Pavyzdžiui, jei vartotojas vengia laiku atlikti paskolos grąžinimo įmokas, jam pradedami taikyti delspinigiai. Tokiu atveju paskolos vertė kaskart didėja, t.y. galiausiai tenka grąžinti dar didesnę pinigų sumą nei buvo sutarta sudarytoje paskolos sutartyje.

Be to, vartotojai, kurie susiduria su finansinėmis problemomis taip pat dažnai netinkamai paskirsto jiems paskolintus pinigus. Neretai žmonės gautą paskolą iššvaisto per labai trumpą laiką. Suprantama, kad tokiu atveju finansinės problemos tampa dar didesnės. Taigi, akivaizdu, kad problemas sukelia ne paskolos, o vartotojų nemokėjimas elgtis su savo turimais pinigais. Ir ši problema yra labai opi, todėl norint viso to išvengti, būtina nuolatos domėtis asmeninių finansų valdymu, atsisakyti nereikalingų išlaidų ir stengtis visuomet priimti racionalius bei efektyvius sprendimus.

Todėl jei jūs norite kreiptis dėl greitojo kredito, tačiau iki šiol vadovavotės minėtu požiūriu, pats metas pagalvoti apie savo nusistatymus ir įsitikinimus. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad būtina tinkamai įvertinti savo asmeninę finansinę padėtį ir imtis visų svarbiausių priemonių, kurios padėtų stabilizuoti situaciją ir užtikrintų, kad daugiau nebesusidursite su tokiais dideliais finansiniais rūpesčiais, kurie neleidžia ramiai gyventi.