home Namai, Prekės ir paslaugos Infraraudonųjų spindulių šildytuvas – ar saugu jį naudoti?

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas – ar saugu jį naudoti?

infraraudonuju spinduliu sildytuvas

Daugelis sutiks, jog šaltuoju metų laiku išgyventi be šildytuvo tiesiog neįmanoma. Sildytuvai tapo kone vienu iš būtiniausių daiktų namuose – juk tai vienas iš greičiausių būdų sušilti! Šiuo metu rinkoje galime rasti begalę skirtingų šildytuvų, o vieni iš paklausiausių – infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Klausiate, kuo jie tokie ypatingi? Šie šildytuvai yra efektyvūs, mažai kenkia sveikatai bei yra itin patogūs naudoti. Nors tokio tipo šildytuvai yra populiarūs, atsiranda nuomonių, kad juos ne itin saugu naudoti. Ar tai tiesa?

Tėvai, auginantys mažus vaikus namuose, yra susidūrę su itin nemalonia situacija, kuomet vaikas netyčia paliečia įkaitusį šildytuvą ir skaudžiai nusidegina rankas. Turint infraraudonųjų spindulių šildytuvą to nereikės bijoti – dažniausiai jie yra aukštai pakabinami arba turi apsaugą, kuri neleis vaikams prisiliesti ir nusideginti pirštų. Tiek vaikas, tiek ir jūs patys būsit apsaugoti nuo nemalonių situacijų.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvas dažniausiai naudoja propaną, natūralias dujas ar elektros energiją, todėl jis yra draugiškas gamtai. Šios rūšies šildytuvų yra įvairių, todėl nuo jūsų gyvenamosios vietos ploto priklausys kokio maitinimo šaltinio pasirinksite šildytuvą. Paprasti šildytuvai sunaudoja itin daug elektros energijos bei naudojant juos patalpa nėra įšildoma taip greitai. Infraraudonųjų spindulių šildytuvas veikia priešingai – jis naudoja itin nedaug energijos bei veikdamas pirmiausia įšildo objektus, o nuo jų sklindanti šiluma savaime sušildo patalpą ir taip sutaupoma ne tik energija, bet ir laikas.

Dažnas šildytuvas itin sausina patalpos orą, todėl prišildytame kambaryje sunku kvėpuoti. Turint infraraudonųjų spindulių šildytuvą galima tai pamiršti – tam tikrų rūšių šildytuvai nenaudoja deguonies, todėl jie nesumažins drėgmės lygio patalpoje kaip taip daro paprasti šildytuvai. Net ir prastai vėdinamoje patalpoje galima naudoti šį šildytuvą – dėl to oro kokybė nenukentės.

Šildytuvas yra itin naudingas prietaisas buityje, todėl verta jį įsigyti. Įkyrus kaimynas bando paaiškinti, kad padarėte prastą sprendimą įsigiję infraraudonųjų spindulių šildytuvą? Į tai nė neverta kreipti dėmesio – mitai apie tokius šildytuvus dažniausiai yra melagingi, todėl naudingiau būtų pasikliauti specialisto patarimais besirenkant šildytuvą.