home Automobiliai Ką reikia žinoti renkantis valytuvus automobiliui?

Ką reikia žinoti renkantis valytuvus automobiliui?

Situacijos, kai vairuojant automobilį per lietų vienas iš valytuvų pradeda valyti langą nebe taip kokybiškai, kaip to norėtųsi yra gan dažnas reiškinys. Kartais tai įmanoma pataisyti tiesiog nuėmus nuo valytuvo ten susirinkusius nešvarumus, tačiau neretai tai būna ženklu, jog teks ieškoti kuo juos pakeisti. Deja bet šios automobilių dalys nėra amžinos, o ir jų tarnavimo laikas priklauso nuo daugybės veiksnių ir numatyti kada ateis tas laikas, kai juos reikės keisti praktiškai nėra įmanoma, nepriklausomai ar vairuojate Opel ar Mercedes markės automobilį.

Tačiau tai nereiškia, kad vairuotojai visiškai negali užtikrinti tai, kad valytuvai tarnautų kuo ilgiau ir poreikis juos keisti atsirastų kuo rečiau, net jei specialistai ir rekomenduoja juos keisti bent kartą per sezoną. Dauguma vairuotojų renkantis valytuvus savo automobiliui atkreipia dėmesį tik į tai ar jie tinka jų transporto priemonei. Tai neabejotinai yra svarbiausias veiksnys, tačiau šie gaminiai turi ir kitų pasirinkimo kriterijų, kurie gali turėti svarbią įtaką jų tarnavimo laikui.

Vienas jų yra sezoniškumas. Taip, kaip ir padangos, valytuvai yra gaminami atsižvelgiant į tai, koks oras vyrauja už lango. Nors didžioji dauguma rinkoje siūlomos produkcijos yra universali, tai yra tinkama tiek šaltam tiek ir šiltam metų laikui, tačiau tiems, kas rimtai žiūri į savo automobilio pasirengimą skirtingiems sezonams ir siekia, kad net ir valytuvai atitiktų jų ypatumams gali paieškoti specializuotus produktus. Minkštesni gumos lydiniai leidžia valytuvams neužšalti net ir per didelius šalčius ir sėkmingai užtikrinti priekinio ir galinio stiklų švarumą, jei važiuojant pradėtų snigti. Kietesnė guma savo ruožtu neišsilygo ir nesideformuoja net ir tada, kai automobilis ilgesnį laiką pastovi ant tiesioginės saulės.