home Namai, Prekės ir paslaugos Ką turėtumėte žinoti apie lauko durų šilumos ir garso izoliaciją?

Ką turėtumėte žinoti apie lauko durų šilumos ir garso izoliaciją?

lauko durysŠiame straipsnyje bus kalbama apie metalinių lauko durų šilumos ir garso izoliaciją, kadangi būtent tokios lauko durys šiuo metu populiariausios. Specialistai taip pat vertina ir rekomenduoja metalines lauko duris.

Metalinės lauko durys garantuoja patikimiausią apsaugą nuo įsilaužimų. Todėl jos tokios populiarios. Tačiau, prieš renkantis vieną ar kitą metalinių durų rūšį, būtina atsižvelgti ne tik į veiksnius, įtakojančius konstrukcijos kokybiškumą ir tvirtumą, tačiau ir į ne ką mažiau svarbų, tačiau dažnai pamirštamą, kriterijų, – šilumos ir garso izoliaciją.

Šiluma ir ramybė – komforto garantija

Nors ir garantuojančios apsaugą, metalinės lauko durys netarnaus Jūsų namams šimtu procentų, jeigu nepasirūpinsite, kad jos būtų tinkamai apšiltintos. Nuo mokyklinio suolo laikų atsimename, kad metalas daug geresnis šilumos ir garso laidininkas nei medis. Tačiau, kokybiška šilumos ir garso izoliacija ištaiso šį trūkumą.

Tinkamai apšiltintos lauko durys saugos Jus nuo šalčio išdaigų ir kaimynų keliamo triukšmo. Tinkamas durų varčios ir staktos montavimas garantuos Jums minėtas ypatybes. Toliau šiame straipsnyje pateikiami galimi metalinių lauko durų šilumos ir garso izoliacijos būdai.

Metalinių lauko durų šilumos ir garso izoliacijos būdai

  1. Tam, kad būtų sukurtos iš tiesų kokybiškos apšiltintos metalinės durys, durų varčios apšiltinimui turi būti naudojama aukščiausios klasės akmens vata. Ji lemia geriausias apšiltinimo savybes, puikiai užgožia aplinkinį triukšmą, neleidžia šilumai „išeiti“ iš namų, o šalčiui – patekti vidun. Šiuolaikiniai gamintojai gali Jums pasiūlyti nekenksmingą, ekologišką tokio apšiltinimo būdą. Taip pat dėl šilumos ir garso izoliacijos dažnai naudojamas putų polistirolas, kuris tarsi būgnas „atstumia“ šaltį ir pašalinius garsus ir pasižymi tokiomis pat geromis charakteristikomis, kaip akmens vata.
  2. Dar vienas paprastas būdas pasiekti šilumos ir garso izoliaciją – tiesiog kokybiškai pagaminti ir sumontuoti metalines lauko duris. Jos turi būti tvirtai prigludusios prie staktos. Tačiau, kad ir kaip įspūdingai bebūtų pagamintos durys, kartais atsiranda plyšių (kad ir visai neženklių). Įveikti šį trūkumą padeda silikoniniai sandarinimo užpildai.
  3. Dar vienas svarbus aspektas: geresnei apsaugai nuo triukšmo, specialistai pataria naudoti du sandarinimo tarpinių perimetrus – vieną ant varčios, kitą – ant vidinės staktos pusės arba vidinio apvado.
  4. Taip pat ne ką mažiau užpildyti visas tuštumas, dažnai pasitaikančias tarp durų angos ir staktos. Geras sprendimas – apšiltinti ir pačią staktą. Jūsų paprašyti, meistrai, atsakingi už durų montavimą, su malonumu Jums suteiks atitinkamą paslaugą.
  5. Kitas šilumos ir garso izoliacijos užtikrinimo būdas yra masyvių, dekoratyvių plokščių įrengimas. Tokių plokščių storis gali būti įvairus, varijuoti iki 8 mm. Tai gali būti lauko durų apdailoje dažnai naudojamos MDF plokštės.
  6. Dar viena išeitis – įsirengti dvejas duris. Tačiau, pritaikius aukščiau aptartus apšiltinimo būdus, to daryti tikrai nebus būtina, nes nuo šalčio ir pašalinių garsų Jus puikiai saugos ir vienerios durys. Tačiau šis būdas buvo paplitęs apie 2000-uosius metus. Tada turbūt ne vienas mūsų įsistatėme dvejas duris. Išorinės – metalinės, šarvuotos lauko durys mums garantuodavo apsaugą nuo įsilaužimų, o vidinės – papildomą šilumos ir garso izoliaciją.

Taigi matome, kad durų gamybos pramonė nestovi vietoje, vos prieš nepilnus dvejus dešimtmečius šilumai sulaikyti montuodavome dvejas duris. Šiuo metu užtenka vienerių, kokybiškai apšiltintų lauko durų. Kas žino, kokios naujienos mūsų laukia ateityje?.. Neabejotina viena – trokštant patogesnės ir šiltesnės namų aplinkos, svarbu rinktis kokybiškas medžiagas ir profesionalią durų gamybos įmonę.