home Laisvalaikis Kaip aš susidomėjau ezoterika?

Kaip aš susidomėjau ezoterika?

Nuo mažens esu pragmatikė, o griežtas tėvų auklėjimas mane pavertė dar ir skeptike. Buvau mokoma, kad galima tikėti tik mokslu patvirtintais faktais, o visa kas nepatenka į mokslo sritį – melas, apgavystės arba tiesiog nepagrįsti svaičiojimai. Tačiau, likimo kėslai mano atžvilgiu buvo kiti. Kartą, būdama dešimtoje klasėje, susapnavau sapną, kuriame išvydau save po kelerių metų. Buvau truputį pasikeitusi, lieknesnė, tačiau užgesusiomis akimis, nusiminusi, palūžusi ir suvargusi. Tame sapne bandžiau kažkuo įtikinti savo tėtį, o jis juokėsi ir vis kartojo: „Tiki ezoterika? Astrologija? Tiki tuo, kas nėra tikra!“

  • Kokia čia tau ezoterika, kokia astrologija? – šaukiau jam, bet jis manęs neklausė.

Tada sapnas pradėjo keistis ir pamačiau, kad tėtis pavirto į mokyklos direktorių. Jis buvo labai supykęs, o aš ko gero, buvau jo pykčio priežastimi.

  • Mokykloje erezijų neskleisi, – pro dantis iškošė šis. – Mokiniams nereikalinga astrologija, nei horoskopai, nei jokia ten mistika ar ezoterika, supratai?

Tik tada suvokiau, kad esu mokytoja, o jis mano viršininkas.

Čia sapnas nutrūko ir aš prabudau. Ilgai mąsčiau, varčiausi lovoje negalėdama suprasti, ką man nori perduoti tas sapnas. Paprastai mano sapnai būdavo aiškūs, jie atkartodavo kažkokius praeities įvykius ir žinojau, kad neverta į juos kreipti dėmesio, nes mokslui sapnai ar visa, ko negalima paaiškinti –  irgi ezoterika, mistika ar klaidinga iliuzija. Vis dėl to šis sapnas buvo susijęs su ateitimi ir atrodė labai tikroviškas. Ir kodėl aš ten buvau nusiminusi? Kodėl mačiau savo užgesusias akis, lyg jose nebebūtų gyvenimo džiaugsmo ir aistros, lyg jose nebebūtų šviesos?

Pradėjau skaityti knygas kuriose aiškinami sapnai, vartant žurnalus vis dažniau žvilgsnis sustodavo ties skyreliu horoskopai, o kartą šalia jų pamačiau reklaminį sakinį: „Astrologija – mokslas apie Visatos poveikį tau…“

Išties būtent sapnas apie ateitį, mane prabudino, ėmiau domėtis tuo, ką visuomet neigė mano tėvai, ką pati niekinau ir kas nepriklausė įprastam mokslui. Gal taip likimas parodė man skirtą kelią?