home Prekės ir paslaugos Kaip įsigyti kokybišką temperatūros keitiklį?

Kaip įsigyti kokybišką temperatūros keitiklį?

Kaip žinia, temperatūros keitikliai yra jutiklio elementas, kuris konvertuoja šiluminę energiją į kitą fizinį matavimo vienetą – slėgį, elektros signalą ar mechaninę energiją. Kitaip sakant temperatūros keitiklis leidžia neįmanomą paversti įmanomu, tai yra perduoti informaciją prietaisui įskaitoma forma. Taip pat temperatūros keitiklis gali būti naudojamas prietaisų temperatūros ir šilumos srauto matavimui.

Keitikliai gali skirtis tam tikromis techninėmis charakteristikomis, kaip keitiklio tipas, jutiklio tipas, montavimo ypatumai ir pan. Skiriasi keitiklių maitinimo įtampa, darbinė temperatūra, įvesties ir išvesties rūšis. Renkantis kokybišką temperatūros keitiklį svarbiausia žinoti, kokios charakteristikos jums reikalingos, priklausomai nuo norimo pasiekti rezultato.

Keitiklio tipas gali būti temperatūrinis arba temperatūros ir drėgmės, jutiklio tipas – temperatūros arba infraraudonųjų spindulių detektorius. Temperatūros jutiklių tipo, priklausomai nuo to, koks jis yra (termoporos, RTD) priklauso veikimo principas. Gali būti toks, kuomet jutimo elementas yra tiesiogiai veikiamas šilumos šaltinio. Taip pat gali būti nekontaktiniai – tai tokie, kurie tiesiogiai nesiliečia su šilumos šaltiniu. Jutikliai gali būti programuojami arba su ryšio kabeliu.

Iš temperatūros jutiklio įeinantį signalą temperatūros keitikliai gali konvertuoti, izoliuoti ir sustiprinti. Ypatingai dažnai naudojami pramonės automatikoje, siekiant apsaugoti prietaisus nuo elektromagnetinių svyravimų ir trikdžių.

Todėl svarbu rinktis patikimo gamintojo ir tik sertifikuotus gaminius, kurie užtikrintų nurodytų savybių patikimumą ir tikslumą. Taip pat nereikėtų pernelyg gundytis maža kaina pasižyminčiais keitikliais, kurių techninės savybės ir jų galimybės yra gana ribotos. Reikėtų rinktis tokį, kuriame naudojama medžiaga yra labai atspari, turinti nuolatinį ir stabilų ryšį su temperatūra.

Pavyzdžiui, pigesnių integruotų keitiklių darbinis diapazonas siekia 0-200 ºC, tuo tarpu termoporomis gali būti matuojama -200 ºC – +2000 ºC diapazone. Pastariesiems nereikalingas išorinis temperatūros šaltinis.