home Laisvalaikis, Prekės ir paslaugos Kaip išsirinkti dviratį?

Kaip išsirinkti dviratį?

dviraciaiDviratis, kaip transporto priemonė, Lietuvoje vis labiau populiarėja. Kone kasdien tvarkomi ir tiesiami nauji dviračių takai. Ir ne be reikalo – juk dviratininkų vis daugiau ir daugiau ir visi jie nori važiuoti saugiai ir patogiai, o ne kratytis kreivomis šaligatvių plytelėmis ar važiuoti dešine kelio puse per kanalizacijos dangčius. Dviratininkams tiesiami raudono asfalto dviračių takai, kurie yra lygūs, patogūs iš tolo matomi. Džiugu matyti, kad savivaldybės stengiasi plėsti dviračių infrastruktūrą. Tačiau įdomu, ar dėl to atsiranda daugiau dviratininkų? Žvelgiant iš šono, atrodo, kad jų miestuose išties daugėja. Norite prisijungti? Tuomet dviračio prireiks ir jums.

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą dviratį. O rinktis tikrai yra iš ko https://www.b-a.eu/c2160/Dviraciai-ir-rieduciai. Visi šie dviračiai yra skirtingi. Ir ne tik tuo, jog vieni vaikiški, o kiti skirti suaugusiems. Iš tiesų dviračiai skiriasi…viskuo. O pradėti rinktis dviratį reikėtų nuo to, kur žadate juo važinėti.

Taigi, kokie keliai jus traukia? Jei manote, kad dviratį daugiausia naudosite kaip transporto priemonę mieste, tuomet ir rinkitės tokio pavadinimo dviratį – tai yra, miesto dviratį. Šie yra komfortabilūs, vidutinio pločio padangomis, kas puikiai tinka važinėti tiek asfaltu, tiek šaligatviais. Dažnai šie dviračiai turi vidines pavaras, kas taip pat yra patogu, kai reikia jas perjungti. Be to, jums niekada nenukris grandinė. Miesto dviračiai dažnai komplektuojami su visais reikiamais žibintais, kartais ir su krepšiais. Tai puikus pasirinkimas ramiai važinėti mieste.

O jei norite greičio, veiksmo ir aktyvumo, galbūt jums geriau tiks plentinis dviratis? Tokie dviračiai yra lengvesni, su siauromis padangomis ir ypatingai išformuotu vairu. Pirmosios dvi savybės lemia dviračio greitį ir lengvą mynimą. Plentiniu dviračiu yra nesunku išgauti didelį greitį ir jį palaikyti, tačiau šiam dviračiui reikės lygaus asfalto – šaligatvio plytelėmis važiuoti gali būti tikrai nemalonu, ypač su gerai pripūstomis padangomis. Tad toks dviratis tinka greitam transportavimuisi, sportui, ar tiesiog smagiam pasivažinėjimui vakare.

Mėgstate važinėti po miškus, žvyrkeliais, kitais grubiais keliais? Tuomet jums reikia kalnų dviračio. Geras kalnų dviratis kainuoja ne mažiau kaip tūkstantį eurų ir tai čia tik pradžia. Toks dviratis turi gerus amortizatorius, kurie sušvelnina važiavimą itin nelygiomis vietovėmis. Kalnų dviračiai yra aprūpinti plačiomis grubiomis padangomis, kurios duoda gerą sukibimą ir neklimpsta smėlyje. Todėl tokiu dviračiu galima važiuoti bet kokia kelio danga. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad kalnų dviratis ant asfalto bus lėtas ir sunkus. Tiksliau, jį bus gerokai sunkiau minti nei miesto ar plentinį dviratį. Bet jei mieste daug nevažinėjate, galima drąsiai pirkti kalnų dviratį.

Šiuolaikinių dviračių kokybė yra daug geresnė už tuos, kurie buvo gaminami prieš 40 – 50 metų. Žinoma, nekalbame apie didžiuosiuose prekybos centruose parduodamas transporto priemones. Geras dviratis gali kainuoti ir kaip neblogas naudotas automobilis. Tačiau jums pakaks ir pigesnio, tačiau nežiūrėkite į pačius pigiausius, nes didžiausias važiavimo malonumas atsiskleidžia tik važiuojant kokybiškai suręstu dviračiu.