home Automobiliai Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Vasarai einant į pabaigą, norom nenorom vairuotojai pradeda galvoti apie šilto sezono pabaigą ir pasiruošimą žiemai. O tai reiškia, kad reikės mąstyti apie padangas, skirtas šaltajam metų laikui. Ir nors daugelis pradeda šiuo klausimu rūpintis prieš pat padangų keitimo laikotarpį, visgi daug paprasčiau ir lengviau tai daryti kai laikas nespaudžia. Šių prekių pasirinkimas rinkoje yra labai platus ir kiekvienas vairuotojas tikrai gali rasti gaminius, atitinkančius visus poreikius. Tiems, kas ieško naujų žiemos padangų, kurios būtų tikrai kokybiškos, siūlome atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Prekinis ženklas ir pagaminimo šalis. Nors dažnai vyrauja nuomonė, kad geriausios padangos yra gaminamos Skandinavijoje, o norint įsigyti kažką kokybiško, reikia būtinai ieškoti gerai žinimo gamintojo produktų. Tačiau tai yra klaidinga nuomonė, nes net ir gerai žinomi prekiniai ženklai turi plačia gaminių paletę, kurioje yra tiek ekonominės tiek ir aukšto klasės gaminai. Tuo pat metu rinkoje atsiranda vis daugiau gamintojų, kurie tikrai siūlo pakankamai geras padangas, tačiau kol kas dar nėra labai gerai žinomi vartotojams.
  2. Dygliuotos padangos. Vis dar pakankamai dažna dilema, ar jos reikalingos ar galima apsieiti be jų. Čia rekomendacija paprasta – jei dažnai važinėjate nevalytais, apsnigusiais, slidžiais keliais, tai dygliai tikrai gali praversti. Tačiau nepamirškite, kad norint važiuoti į užsienį, su tokiomis padangomis į kai kurias šalis jūsų gali neįleisti.
  3. Pagaminimo data. Kaip ir bet kuris produktas, padangos turi savo galiojimo laiką. Šiuo atveju tai yra penkeri metai ir tam, kad nenusipirkti užsibuvusį lentynoje produktą, tai reikėtų atkreipti dėmesį į pagaminimo datą. Ji yra žymima keturiais skaitmenimis iš kurių pirmi du reiškia savaitę, o paskutiniai du – metus. Taip pavyzdžiui 1519 reiškia, kad padanga buvo pagaminta 2019 metų 15-tą savaitę ir yra dar pakankamai nauja.