home Prekės ir paslaugos Kaip padėti vaikams išgyventi skyrybas?

Kaip padėti vaikams išgyventi skyrybas?

skyrybosDažniausiai dviem žmonėms nusprendus skirtis jie taip susikoncentruoja ties savo skausmu, jog pamiršta, kad visa ši situacija baisiausia yra jų vaikams, kurie privalo matyti, kaip du svarbiausi žmonės jų gyvenime nusprendžia nebegyventi kartu. Skyrybos tikrai nėra malonus procesas, tačiau reikia nepamiršti vaikų, kurie ypač skaudžiai pergyvena tokius procesus. Kaip jiems paaiškinti ir kaip padėti ištverti kuo ramiau tėvų išsiskyrimą?

  • Pasikalbėkite su vaikais ir pabandykite jiems paaiškinti, kodėl norite skirtis. Net jeigu ir iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jūsų vaikai yra per jauni suvokti, kas vyksta, visgi, jie tikrai pabandys suprasti, jeigu jūs jiems pabandykite paaiškinti. Jeigu nepavyksta aiškinti kaip suaugusiems, tokiu atveju kalbėkite su jais per žaislus arba per istorijas.
  • Jeigu reikia – leiskite vaikui išsiverkti, išsiliūdėti, kadangi dažniausiai lygiai taip pat elgiasi tėvai. Tai visiškai natūralios emocijos, kurias pergyvena kiekvienas iš mūsų. Svarbiausia, kad būtų kas nors šalia kas supranta ir gali padėti, patarti. Kartais paprasčiausias apkabinimas būna neįkainojamas ir vaikams jo labai reikia.
  • Jeigu vaikas nori arba jeigu jums atrodo, kad jo reikia – naudinga kreiptis į specialistus. Kai kurie psichologai būtent ir specializuojasi konkrečiai šioje srityje. Tai reiškia, kad jie bando padėti tiems vaikams, kurie sunkiai pergyvena savo vaikų skyrybas.
  • Nelepinkite per daug savo vaikų, kadangi kai kurie jaučiasi tokie nuskriausti, jog galvoja, kad tėvai turėtų jiems atsidėkoti kokiomis nors materialiomis dovanomis. Geriau to nedaryti, kadangi augdami jie suvoks, kai tai paprasčiausiai jiems priklauso. Tokia kompensacija – bloga. Reikia skirti meilę, o ne pinigus.
  • Būtinai apsitarkite su vaiku – kuris tėvelis jam atrodo labiau priimtinas gyvenimu kartu. Žinoma, būtina atsižvelgti į tėvų galimybes auginti vaiką, tačiau ir vaiko nuomonė labai svarbi, kadangi tai jo ateitis, kuri ir gali būti nulemta.

Skyrybos tikrai nėra malonus procesas, tačiau vien tik galvojant apie savo skausmą reikia nepamiršti ir vaikų, kurie šiuo atveju yra patys svarbiausi ir kuriems reikia suteikti kuo daugiau dėmesio bei pagalbos.