home Namai Kas yra grindjuostė?

Kas yra grindjuostė?

Grindjuostė yra mažai pastebima, ne itin ryški ir, vis tik, labai svarbi namų interjero detalė. Jos netinkamas pasirinkimas gali suardyti visą kruopščiai planuotą namų ar darbo aplinkos interjerą. Taigi, kokios yra tos aukščiausios kokybės grindjuostės  ir kaip tinkamai jas pasirinkti, jog savo namus galėtumėte drąsiai vadinti tobula poilsio vieta?

Pradėkime nuo to, kokio tipo grindjuosčių tipai dažniausiai sutinkami mūsų šalies rinkoje. Tai:

Medžio masyvo grindjuostės. Šios grindjuostės yra pagamintos iš natūralaus medžio. Dažniausiai gamybai naudojama pušis, ąžuolas arba uosis. Gamintojai dažniausiai šiuos gaminius palieka nedengtus, tad turėsite puikią galimybę padengti grindjuostes pageidaujamos spalvos medžiaga ir priderinti prie kitų interjero detalių: grindų, sienų ar durų. Be abejonės, tai yra visais laikais nemari klasika. Tokios grindjuostės bet kokiai erdvei suteiks nenuginčijamos prabangos.

Faneruotos grindjuostės. Jos paprastai yra gaminamos iš dviejų medienos sluoksnių: storesnio ir plonesnio. Plonesnysis yra matomas. Kadangi matomas sluoksnis gaminamas iš kokybiškesnės medienos, tai šios grindjuostės puikiai dera ir prie prabangesnių grindų. Tačiau galite būti ramūs – šiam gaminiui tiks ir pigesnis laminatas. Netgi atvirkščiai, paprastesnes grindis pavers gerokai prabangesnėmis.

MDF grindjuostės. Jų pagrindą yra presuoto medžio dulkės. Šių grindjuosčių paviršius dažniausiai būna laminuotas ir jos turi natūralios medienos raštą. Tai labai praktiška, nes šių grindjuosčių nereikia papildomai nei šlifuoti, nei dažyti, nei lakuoti.

Plastikinės grindjuostės. Šie gaminiai dažniausiai derinami su ruloninėmis dangomis. Kadangi jų paviršius yra glotnus, šioms grinduostėms nereikalinga jokia papildoma apdaila.

PVC grindjuostės. Jos savo savybėmis praktiškai identiškos plastikinėms. Tik PVC grindjuostes galima nusidažyti ir patiems.

Metalinės grindjuostės. Tai rečiausiai pasitaikanti rūšis, nes jos sunkiai derinamos su medinėmis grindimis. Puikiai dera prie kiliminės dangos.