home IT Kas yra nesaugus elgesys internete?

Kas yra nesaugus elgesys internete?

Atsiradus socialinių tinklų svetainėms bei išsamioms internetinėms pokalbių platformoms, užsimaskavusiems kenkėjams nereikia sunkiai dirbti, kad šie susirinktų visą reikiamą informaciją apie tam tikrą asmenį.

Paaugliai, o taip pat ir kai kurie suaugę žmonės, kurie nesinaudoja antivirusinėmis programomis bei privatumo nustatymais socialiniuose tinkluose ir žaidimų svetainėse, dažnai net nenutuokdami pateikia daug aktualios informacijos, įskaitant ir asmeninius duomenis.

Rizikingas elgesys internete

Kuo atviriau yra bendraujama internete, tuo didesnė tikimybė tapti sukčių ir internetinių nenaudėlių taikiniu. Rizikingi veiksmai internete apima:

  • Asmeninės informacijos skelbimą;
  • Bendravimą su nepažįstamais žmonėmis įvairiose interneto platformose;
  • Asmeninės informacijos siuntimą įvairiems asmenims;
  • Seksualinio pobūdžio vaizdų/aktų dalinimąsi;
  • Apsilankymą įvairiose abejotino pobūdžio bei žemo saugumo internetinėse svetainėse;
  • Nežinomų ir neaiškių atsiuntimų ir elektroninių laiškų atidarymą.
  • Nepažįstamų asmenų priėmimą į draugus.

Kaip apsisaugoti nuo internetinių platybių grėsmių?

Nuo visų internetinių virusų galima apsisaugoti turint šiek tiek reikiamų žinių apie interneto grėsmes bei į pagalbą pasitelkiant papildomus apsaugos įrankius. Daugiau informacijos apie grėsmes ir efektyvius apsisaugojimo būdus galima rasti: https://www.kaspersky24.lt/gresmes

Interneto saugumo programinė įranga, kitaip vadinama antivirusine programa negali apsaugoti nuo visų tykančių grėsmių, tačiau ji gali aptikti ir pašalinti daugumą kenkėjiškų programų. Taip pat pasirinkus antivirusinę programą yra būtina sekti savo operacinės sistemos atnaujinimus ir naudojamų programų naujinius, kad saugumas visada išliktų aukščiausiame lygyje.

Žinoma, taip pat derėtų ir atsigręžti ir į savo veiksmus internete ir kai kuriuos iš jų pakeisti. Pavyzdžiui, dalintis kuo mažesne asmeninės informacijos dalimi, visada atsižvelgti į saugos ir privatumo nustatymus ir jų lygį, pasirinkti stiprius internetinių svetainių slaptažodžius ir būti atsargiems prieš atsisiunčiant naujus failus bei priimant naujus draugus.