home Namai Kelios naudingos detalės apie kaminus

Kelios naudingos detalės apie kaminus

Kaminai

Kai vaikystėje liepdavo nupiešti namą, jis neapsiedavo be kamino – skirtumas tarp piešiamų kaminų buvo tik dūmai ar to kamino nupiešimo vieta. Net ir mažiausieji jau supranta kamino svarbą namui, kad tik nežino kaip juo pasirūpinti ir kam jis iš tiesų yra skirtas.

Taigi, kuo svarbus tas kaminas, kuris net vaikų piešiniuose atsispindi kaip koks pagrindinis namo simbolis po durų ir langų. Visų pirma, tai per kaminą išeina dūmai, taigi, jei namuose kūrenama krosnis, dūmai turi per kažkur išeiti, kad neapsinuodytume smalkėmis ir jie tai sėkmingai daro per kaminą.

Bet kad kaminai (kaminai1.lt) gerai funkcionuotų, reikalinga kokybiška ir reguliari jų priežiūra. Taigi, kaip prižiūrėti savo kaminą, kad jis kokybiškai tarnautų? Pateikiama keletas patarimų:

  • Pečiaus kaminas turi būti valomas reguliariai. Tai yra, kas du ar tris metus pasibaigus šaltajam metų sezonui kaminas turėtų būti pravalomas. Tai padaryti galite patys arba pasitelkti profesionalų pagalbą – išsikviesti kaminkrėtį, kuris su specialia technika kruopščiai išvalys kaminą. Jei pasitikite savo jėgomis, galite naudoti paprastą namų šepetį ir iš vidaus pravalyti kamino šonus. Tačiau neišvengiamai teks užlipti ir ant stogo, kadangi su šepečiu viso kamino nepasieksite. Todėl vis tik patartina pasitelkti savo amatą išmanančių pagalbą.
  • Turėtumėte turėti omenyje, kad anglimis kūrenamas pečius smalkėmis apsineša žymiai greičiau nei malkomis kūrenamas, todėl tokiu kuru kūrenamą pečių patartina valyti kiekvienam sezonui pasibaigus. Pažymėtina, kad šis kuras nėra labai organiškas ir visos anglys nesudega kaip malkos, tad vėliau jūs turėtumėte ir turėti kur tas liekanas sandėliuoti ar utilizuoti.
  • Dar vienas svarbus dalykas – nekūrenkite pečiaus padangomis, tekstilės gaminiais ir nepilkite jokių cheminių preparatų, nes tai labai pavojinga, teršia aplinką, todėl jūsų kaimynė lauke negalės džiaustyti baltų skalbinių, o ir kamino kokybė nuo to tikrai nebus geresnė.

Taigi, besiremdami šiais trimis kaminų priežiūros kriterijais jūs išsaugosite savo kaminą švarų ir puikiai tarnaujantį. Taip pat apsaugosite gamtą, savo, savo kaimynų ir artimųjų sveikatą neleisdami namuose ir aplinkoje susidaryti smalkėms.