home Gyvūnai Kiek vandens turėtų gerti australų aviganių veislės šuniukas?

Kiek vandens turėtų gerti australų aviganių veislės šuniukas?

Australų aviganių veislės šuniukai kas dvi valandas turėtų išgerti maždaug po keturias uncijas vandens, tačiau, atsižvelgiant į jų sveikatą, aktyvumą, dydį ir temperatūrą, kurioje jie žaidžia, gali prireikti ir daugiau. Šviežio, švaraus vandens būtina tiekti visą dieną, ypač karštomis ar judriomis dienomis, kai šuniukui jo reikia labiausiai.

Periodiškai tikrinti jų vandens dubenėlį, ar vanduo švarus ir ar nereikia jo pakeisti arba papildyti, galima lengviau, jei maisto ir vandens dubenėliai laikomi tokiose vietose, kur augintinio tėvams patogu tai greitai padaryti.

Kiek australų aviganių veislės šuniukui per dieną reikia vandens, gali skirtis priklausomai nuo pirmiau minėtų veiksnių ir nuo to, ar šuniukas atrodo ištroškęs, o tai reiškia, kad jam reikia daugiau šviežio ir švaraus vandens.

Ir atvirkščiai, taip pat norėsite įsitikinti, kad šuniukas negeria ir per daug vandens. Šuniukui augant, vandens suvartojimas turi priklausyti nuo jo svorio. Tikėtina, kad šuniukui kasdien reikės išgerti nuo trijų iki penkių uncijų, skaičiuojant nuo penkių kilogramų kūno svorio.

Australų aviganių veislės šuniukui, sveriančiam penkiolika kilogramų, per dieną reikės išgerti maždaug nuo devynių iki penkiolikos uncijų vandens, o tai bus šiek tiek mažiau nei trys ketvirtadaliai uncijos iki vienos uncijos vandens penkiolikos valandų trukmės dienai, kai šuniukas budriai žaidžia ir linksminasi.

Dresuojant australų aviganių veislės šuniuką, ši nuostata šiek tiek pasikeis, nes reikės užtikrinti, kad jis gautų pakankamai vandens likus dviem valandoms iki miego. Tai gali sumažinti tikimybę, kad naktį jie patirs nelaimingų atsitikimų.

Jie turi išlikti hidratuoti, todėl gali būti geriausia pasiūlyti daugiau vandens visą dieną, o prieš miegą jį šiek tiek sumažinti. Šuniukai turi mažus skrandukus, į kuriuos vienu metu telpa tik tiek maisto ar vandens. Todėl per dieną jiems reikėtų dažniau siūlyti maisto ir vandens. Australų aviganių šuniukams, kaip ir kitiems šuniukams, reikia daug, kad jie užaugtų dideli, stiprūs ir sveiki.

Kaip ir suaugusieji, jie yra energingi ir entuziastingai domisi juos supančiu pasauliu ir viskuo, ko gali išmokti ir patirti. Tam reikia daug maisto ir vandens.

Kas dvi valandas jie turėtų išgerti maždaug po keturias uncijas, plius minus. Tokie veiksniai, kaip jų fizinis svoris ir dydis, oras toje vietoje, kur jie gyvena ar žaidžia, taip pat jų sveikata ir aktyvumo lygis, taip pat nurodys, kiek vandens jie turėtų išgerti.

Augintinių tėvai turėtų būti pasirengę visą dieną tikrinti vandens dubenėlį ir prireikus jį papildyti arba išvalyti, taip pat turėtų atkreipti dėmesį į savo šuniuką, jei kartais jis atrodo itin ištroškęs. Vis dėlto taip pat svarbu neperpildyti jų vandeniu; šuniukai mokosi pažinti save ir savo vietą šiame pasaulyje.

Gali pasitaikyti atvejų, kai jie gali bandyti per daug gerti arba persivalgyti, nes jie nepastebi, kad jų pilvukai jau pasisotino.

Su amžiumi australų aviganių veislės šuniukams vandens kiekis turi priklausyti nuo jų svorio.

Jei šuniukas atsisako, tikėtina, kad tam yra priežastis, į kurią reikėtų atsižvelgti, nes jam gali skaudėti skrandį, apie kurį jis negali jums pasakyti, ar dar kažką.

Mokant šuniuką gyventi namuose šios taisyklės šiek tiek keičiamos, nes gali būti naudinga ir padėti mokymui, jei vandens kiekis apribojamas prieš pat miegą maždaug valandą ar dvi, priklausomai nuo augintinio tėvų minčių.

Kai kurie žmonės netiki, kad šiuo metu reikia riboti šuniuko suvartojamo vandens kiekį, ir tai yra visiškai gerai.

Taip pat galima daryti tai, kad likusią dienos dalį ir valandą ar dvi prieš miegą įpilti daugiau vandens, praleisti tai, kad jie neturėtų tiek daug nelaimingų atsitikimų. Jei tam tikriems augintinių tėvams, kurie nepritaria šiai idėjai, tai nėra galimybė, tuomet vandens kiekio ribojimas tik truputį gali padėti jiems pajusti, kad jie netrukdo šuniukui gerti, bet neskatina per didelio gėrimo.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad šuniukų skrandžiai maži ir jie gali greitai pasisotinti; vandens reikėtų siūlyti dažnai, kad jie nepamirštų gerti ir kad vienu metu negalėtų išgerti daug.

Jei dėl kokių nors priežasčių šuniukai vienu metu nebenori gerti, po kurio laiko galima vėl paduoti vandens dubenėlį ir pažiūrėti, ar jie geria. Deutscher Schäferhund