home Automobiliai Kokie automobilio valytuvai yra geriausi?

Kokie automobilio valytuvai yra geriausi?

Važiuoti automobiliu be valytuvų lietui lyjant ar sningant būtų tikras iššūkis. Tačiau važiuoti su prastai valančiais valytuvais – iššūkis ne ką mažesnis, o be to dar ir siaubingai erzinantis. Taigi, renkantis valytuvus savo automobiliui neturi būti jokių, kaina ar kokybė, kompromisinių sprendimų. Juolab, kad kokybė labai glaudžiai susijusi su saugumu, nes geras matomumas blogu oru kelyje yra vienas iš svarbių faktorių.

Valytuvai gali būti berėmiai, karkasiniai (su rėmu) arba hibridiniai. Kiekvienu atveju renkantis valytuvus, svarbiausia juos pritaikyti konkrečiam automobilio modeliui. Karkasiniai valytuvai yra vieni pigiausių, tačiau kaip sakoma, kaina atitinka kokybę, todėl didelių lūkesčių jiems nereikėtų turėti. Šie valytuvai žiemą linkę prišalti, o ir prigludimas prie stiklo nėra vienodas per visą ilgį.

Hibridiniai – tai tarpinis variantas tarp berėmio ir karkasinio, jie yra su kiek mažesniu rėmeliu, dėl apsauginio dangtelio pasižymi geresnėmis aerodinaminėmis savybėmis.

Patys populiariausi rinkoje – tai berėmiai valytuvai, kurie pasižymi ne tik aukštesne kaina, tačiau turi daugiau pranašumų. Šiuo metu vieni iš pažangiausių gaminių – tai Bosh valytuvai, kurie yra sukurti pasitelkiant pažangias šiuolaikines technologijas. Kuo jie skiriasi nuo įprastų valytuvų?

Visų pirma, jų šluotelės yra su spyruokline metaline juostele, kurios dėka jie idealiai priglunda prie stiklo per visą šluotelės ilgį. Dėl šios priežasties valytuvai ir valo geriau, ir dėvisi tolygiai, o pagaminti taip, kad tiktų visiems automobilių modeliams.

Žinoma, labai daug įtakos valytuvų kokybei turi ir pati jų priežiūra bei reguliarus keitimas. Kad ir kokie kokybiški jie bebūtų, amžino nėra nieko, tačiau kokybiški gaminiai tikrai tarnauja žymiai ilgesnį laiką. Valytuvus tinkamai naudoti ypač aktualu žiemos metu, kuomet prieš įjungiant valytuvus, būtina nugramdyti nuo stiklo ledą.