home Namai Koks geriausias šilumos siurblys oras-vanduo? Ieškome kartu!

Koks geriausias šilumos siurblys oras-vanduo? Ieškome kartu!

Šilumos siurblių populiarumas Lietuvoje auga kaip ant mielių ir vis daugiau žmonių džiaugiasi, kad apšildyti namus tapo ne tik pigu, tačiau ir paprasta. Anksčiau karaliavę kieto kuro katilai tapo niekam nebeaktualia atgyvena, kadangi lyginant su šilumos siurbliais – jų išlaikymas ir energijos išgavimas kainuoja net kelis šimtus kartų daugiau, taip pat  tai nėra ekologiškas pasirinkimas, galiausiai, sistemos priežiūrai reikia skirti daug laiko. O kadangi šilumos siurbliai oras-vanduo kaina prasme vis labiau džiugina klientus, natūralu, kad jie ir yra perkami, naudojami ir džiugina žmones.

Šilumos siurblys oras-vanduo. Veikimo principas

Suprantama, kad naudotojams nereikia žinoti visų smulkmenų, kurios yra susijusios su veikimo principu. Puikiai užtenka įsigilinti į esmę, kadangi suvokus veikimo mechanizmą paprasčiau pamatyti ir sistemos privalumus. Sistema veikia gana panašiai kaip ir šaldytuvai, tačiau atvirkščiu būdu: lauko oras yra aušinamas, o šiluma, kuri gaunama aušinimo proceso metu, yra perduodama į šilumokaitį. Vėliau jis yra perduoda tolimesnę šilumą namų apšildymui arba karšto vandens išgavimui. Nors viskas gana paprasta, tačiau montavimo darbus vistiek siūlytume palikti profesionalams, kurie geriausiai išmano smulkmenas. Juk geras sistemos sumontavimas užtikrins ir sistemingą darbą.

Sistemos funkcionalumas

Dažniausiai šio tipo šilumos siurbliai yra naudojami grindiniam šildymui. Taigi, namuose nebus sistemų, kaip kad radiatoriai, kurie užima daug vietos ir neestetiškai atrodo. Kadangi šildymas yra grindinis, taip pat ši alternatyva labai puikiai tinka mažos kvadratūros būstuose, kai stengiamasi kiekvieną centimetrą panaudoti tikslingai.

Lyginant su kitomis namų apšildymo bei karšto vandens išgavimo sistemomis, būtent šilumos siurbliai yra pats ekonomiškiausias pasirinkimas. Juolab, jie padeda namams grąžinti net iki 70 procentų šilumos energijos.

Galiausiai, šilumos siurbliai vertinami ir dėl ekologiškumo kriterijų. Geoterminis namų apšildymas, lyginant su kieto kuro katilais, yra ekologiškas, visiškai nekenkia gamtai, tad tuo pačiu nekenkia ir žmonėms.

Išorinis šilumos siurblio oras-vanduo blokas

Išorinį sistemos bloką sudaro trys pagrindinės dalys, kurios veikdamos tarpusavyje garantuoja, kad namuose visada bus maloni šiluma (kuri išgaunama ir tokiu atveju, kai lauke yra minus 15 laipsnių šalčio).

  • Gesintuvas, kurio darbas yra garintį skystį iš gautos aplinkos šilumos.
  • Sistemoje montuojamas ir kompresorius, kuris perduoda energiją į šildymo sistemą.
  • Išsiplėtimo vožtuvas, kurio pagrindinis darbas yra sumažinti aukštą slėgį sistemoje.

Vidinė šilumos siurblio oras-vanduo dalis

Namo išorėje montuojamas išorinis blokas, o namo viduje – vidinis, kuris ir pasirūpina, kad Jūsų namuose visada būtų norima šiluma. Šiuo metu vidinių blokų pasirinkimas yra labai platus, tad verta skirti laiko paieškoms bei charakteristikų lyginimui, kol rasite sau tinkamą sistemą. Geriausia integruoti išorinius bei vidinius blokus kartu su vandens šildytuvu. Tokiu atveju sumažinsite bendras išlaidas, tačiau ne tik namuose bus šilta, tačiau galėsite džiaugtis ir karštu vandeniu.

Tokiu atveju sistemoje bus naudojami du šilumokaičiai: vandens šildytuvas ir šildymo sistemos blokas. Kadangi jie abu gali veikti vienu metu – tai užtikrina komfortabilesnį gyvenimą.