home Prekės ir paslaugos Koks maistas reikalingas šunims kasdiena?

Koks maistas reikalingas šunims kasdiena?

Šeriant šunį sausu ar šlapiu maistu, būtina žinoti kokį maistą pasirinkti, nes tai priklauso  ir nuo gyvūno  veislės ir amžiaus, dėl maisto pasirinkimo geriausiai gali patarti  veterinarijos gydytojas. Įvairių veislių šunys turi skirtingą charakterį, gyvenimo būdą ir pan., todėl kas tinka vienai veislei, gali netikti kitai. Gamintojai produktų aprašymuose nurodo, kokioms veislėms rekomenduoja, galima pasirinkti ir universalų maistą, tačiau negalėsite būti tikri, ar jūsų keturkojui nieko netrūksta.  Apie šuns mitybą sprendžiama iš jo išvaizdos, jeigu šuo linksmas, judrus, reiškia jis šeriamas tinkamai. Šuns oranizmas kasdien turi gauti pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių druskų, vitaminų ir vandens. Keturkojus reikia reguliariai šerti šviežia mėsa, mėsoje yra daug baltymų, riebalų, ją gerai pasisavina šuns organizmas. Jeigu keturkojai šeriami subroduktais: galvų atliekom, kojomis, gerklėmis, jų reikia duoti daugiau, nes subroduktai yra ne tokie maistingi. Išvykose, kelionėse galima duoti mėsos konservų arba sauso pašaro, šis pašaras yra  subalansuotas ir skiriamas įvairaus amžiaus šuneliams, žindančioms kalėms ir veisliniams šunims. shop.greitojizirafa. lt

Kokį maistą šuns organizmas geriausiai pasisavina?

Tinka visi gyvūliniai riebalai, bet labiausiai- lydytas jautienos lajus. Žuvų taukai ypač reikalingi mažiems ir jauniems šuniukams. Bulvės, daržovės, kopūstai, morkos, burokėliai- kasdieninis šuns maistas. Žuvis turi daug baltymų, iš dalies pakeičia mėsą. Pienas, varškė irgi turi daug baltymų, riebalų, vitaminų, šuns organizmas taip pat gerai pasisavina. Kiaušiniai irgi tinka augintiniams šerti, labai koloringas maistas.  Produktai turi būti švieži, kokybiški, netinka sugedusi, pašvinkusi mėsa, surūgusios maisto atliekos, nepatartina šunų šerti sūriu maistu, nes organizmas gali apsinuodyti druska.

Sausas šunų maistas

Sausas šunų maistas tai subalansuotas sausas ėdalas šunims, reikia  tik tinkamai išsirinkti ir šerti savo augintinį, sausas maistas ilgai išlieka šviežias, nereikia laikyti šaldytuve, vienos didelės pakuotės užtenka keliems mėnesiems. Šio maisto pasirinkimas yra labai didelis, visada pasidomėkite kokia maisto kokybės klasė bei sudėtis.