home Prekės ir paslaugos Krovinių pervežimas: svarbiausios sąlygos ir taisyklės

Krovinių pervežimas: svarbiausios sąlygos ir taisyklės

Krovinių pervežimas – veikla, kurią vykdo nemenka dalis įmonių ir paslauga, kuria kasmet pasinaudoja tūkstančiai pavienių asmenų bei įmonių. Tie, kurie jau ne kartą naudojosi tokio pobūdžio paslauga, puikiai žino, kokios yra svarbiausios ar dažnai sutinkamos sąlygos bei taisyklės, tačiau tie, kurie dar tik planuoja tai padaryti, būtinai turėtų atkreipti dėmesį į tai iš anksto. Taigi, kokios sąlygos bei taisyklės yra svarbiausios?

Kiekviena įmonė, kurios veikla – krovinių pervežimas, nurodo, kokie kroviniai negali būti pergabenami. Belieka tik pridurti, jog kiekvienas, kuris nori  pasinaudoti šiomis paslaugomis, turi iš anksto pasitikrinti, ar tas krovinys, kurį pageidauja pervežti,  iš tiesų bus pervežtas. Dažniausiai prie draudžiamų pergabenti daiktų yra priskiriami loterijos bilietai, juvelyriniai dirbiniai, papuošalai, meno vertybės bei kūriniai ir kt.

Ne ką mažiau svarbi ir kita sąlyga – paslaugos teikėjas privalo į paslaugos teikimo vietą atvykti su techniškai tvarkinga transporto priemone. Jei vis dėlto šiai sąlygai yra nusižengiama, tokiu atveju paslaugos gavėjas turi teisės atsisakyti šios transporto priemonės ir reikalauti, jog krovinys būtų gabenamas techniškai tvarkinga transporto priemone.

Kiekvienas, kuris planuoja pasinaudoti šia paslauga, turėtų žinoti ir dar vieną svarbią detalę: vienos įmonės, kurios teikia šią paslaugą, savaime apdraudžia gabenamą krovinį, tuo tarpu kitos įmonės gabenamus objektus apdraudžia tik tuo  atveju, jei pats klientas to pageidauja. Taigi, belieka tik pridurti, jog prieš pasinaudodami šia paslauga iš anksto pasidomėkite, ar jūsų krovinys bus apdraustas  savaime ar teks pasinaudoti papildoma paslauga.

Kiekvienas krovinys turi pasiekti tikslą, juk būtent dėl to ir yra naudojamasi šia paslauga. Dėl šios priežasties pats klientas nurodo, koks yra galutinis krovinio tikslas, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog maršrutą gali pasiūlyti paslaugos teikėjas – būtent profesionalai žino, koks maršrutas yra pats optimaliausias jūsų atveju.

Jau sužinojome nemažai taisyklių ir sąlygų, su kuriomis teks susidurti tuo atveju, jei nuspręsite pasinaudoti krovinių pervežimo paslauga,  tačiau tai dar tikrai ne viskas  – jų yra gerokai daugiau. Su kitomis, ne ką mažiau svarbiomis sąlygomis, turėsite progą susipažinti kitoje dalyje.