home Automobiliai Kuo svarbus lambda zondas automobilyje?

Kuo svarbus lambda zondas automobilyje?

Paprastai tariant, lambda jutiklis matuoja deguonies kiekį išmetamosiose dujose, kad užtikrintų, jog jūsų variklis tinkamai degina degalus.

Lambda jutikliai buvo pristatyti 1977 m., siekiant pagerinti automobilių variklių efektyvumą. Įtaisyti tiek benzininėse, tiek dyzelinėse transporto priemonėse, jie padeda sumažinti kenksmingų išmetamųjų teršalų, visų pirma dujų, tokių kaip anglies monoksidas, ir teršalų, kuriuos išskiria jūsų automobilis, skaičių.

Jutikliai skirti veikti pagal vyriausybės išmetamųjų dujų įstatymus. Dėl vaidmens, kurį jie atlieka jūsų automobilio eksploatacijoje, jie taip pat plačiai žinomi kaip deguonies jutikliai arba O2 jutikliai.

Jūsų automobilio išmetimo sistemoje bus bent vienas jutiklis, kuris matuoja deguonies kiekį dūmuose po kuro degimo.

Šiuolaikiniuose automobiliuose dažnai yra 2 jutikliai. Pirmasis yra iškart po variklio ir prieš katalizinį konverterį. Antrasis dedamas po katalizinio konverterio, kad būtų galima stebėti bendrą veikimą. Ji taip pat patikrina, ar jūsų katalizatorius tinkamai atlieka savo darbą.

Jūsų lambda jutiklis paverčia išmetamųjų dujų deguonies kiekį elektriniu signalu ir siunčia signalą į kompiuterį, kuris valdo jūsų variklio darbą.

ECU (variklio valdymo blokas) apdoroja rodmenis ir siunčia informaciją atgal į variklį. Tada variklis kompensuoja, kaip sumaišyti kurą ir orą, kad santykis būtų toks, koks jis turi būti.

Jutiklio sukuriama įtampa yra nuo 0,1 V iki 0,9 V. 0,1 V rodmuo reiškia, kad degalų mišinys veikia neblogai, o 0,9 V rodmuo – liesas. Optimali įtampa tobulam mišiniui yra 0,45 V.

Keletas dalykų gali turėti įtakos jūsų jutiklių eksploatavimo trukmei. Ankstyvieji jutikliai neturėjo šildymo elemento. Jiems reikėjo, kad išmetimo temperatūra pasiektų tam tikrą šilumą, kad galėtų veikti. Šiuolaikiniai jutikliai turi kaitinimo elementą, kuris nuima didelį slėgį nuo jutiklio. Šie naujesni jutikliai turi daug ilgesnį tarnavimo laiką. Jutiklis turi būti periodiškai tikrinamas, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai veikia.

Kaip atrodo lambda jutiklis ir kur jį galite įsigyti rasite paspaudę internetinėje parduotuvėje.