home Namai Lauko šviestuvų tipai

Lauko šviestuvų tipai

Gerai suplanuotas lauko apšvietimas yra labai svarbus, nes jis atlieka dvigubą vaidmenį – atbaido potencialius vagis ir parodo teisingą kelią kviestiniams svečiams. Be to, dirbtinė šviesa leidžia įvertinti namų ir sodo grožį ir sutemus. Tai sukuria unikalią atmosferą namų aplinkoje. Dienos metu teisingai parinkti lauko šviestuvai taip pat gali atlikti dekoratyvinę funkciją.

Kaip pasirinkti tinkamą lauko šviestuvą?

Šviestuvai yra labiausiai akį traukiantis lauko apšvietimo elementas. Jų pasirinkimas dabar yra didžiulis. Visų pirma, derėtų apgalvoti teisingų šviestuvų pasirinkimą, atsižvelgus į namus bei aplinką – jei apšvietimas yra modernus, verta išlaikyti šią tendenciją visuose elementuose, nemaišant stilių. Apšvietimą verta išlaikyti nuotaikingą ir subtilų, ypač jei matome jį pro savo namų langus. Stipriausia šviesa turėtų būti pagrindiniuose keliuose ir reljefo kliūtyse (pvz., laiptuose), Šiek tiek švelnesnė prie įėjimo į namą, o atmosferiškiausia dekoratyvinėse vietose.

Lauko šviestuvų tipai:

  • Sieninės lempos;
  • Priekiniai žibintai;
  • Laiptų šviestuvai;
  • Įleidžiami šviestuvai;
  • Šviesos juostos;
  • Techninės lempos, įskaitant atsparias vandeniui.

Lauko šviestuvai su saulės baterija

Saulės energijos naudojimas apšvietimui gaminti buvo žinomas gana seniai. Reikia prisiminti, kad tik geros kokybės lempos su šia užduotimi susidoros lengvai. Tokio tipo lempos puikiai tinka alėjoms, tose vietose, kur reikalingas akcentinis apšvietimas. Saulės energijos šviestuvai gali būti subtilūs, saulės stulpų ar prožektorių pavidalu. Didžiausias jų privalumas yra galimybė greitai perkelti į kitą vietą be jokių elektros laidų.

Lauko apšvietimas – elektros instaliacija

Elektros instaliacija yra būtinas išorinio apšvietimo paskirstymo elementas. Labai dažnai namo statybos etape mes pamirštame elektrą paskirstyti ir sodui. Šį faktą prisimename daug vėliau.  Įrenginys, tiekiantis išorinį apšvietimą, turi būti prijungtas prie atskiros namų instaliacijos grandinės ir papildomai pritvirtintas dviejų tipų jungikliais:

  • Viršsrove, suderinta su apkrovos galia – apsaugoti nuo perkrovos ir trumpojo jungimo;
  • Elektros šoku (liekamosios srovės įtaisu) – apsaugoti nuo elektros smūgio.