home Namai Lietuviškos virtuvės baldų tendencijos

Lietuviškos virtuvės baldų tendencijos

Statistika rodo, jog lietuviškų baldų tendencijos paprastai išlieka 7-10 metų. Daug tai ar mažai galima nuspręsti gana skirtingai, nes kiekvienas žmogus ar šeima turi ne vienodas galimybes bei poreikius dažnai keisti virtuvės interjerą. Tačiau net ir nieko nekeičiant kiekvienam norisi pasmalsauti, kokie gi vėjai pučia virtuvės madų pasaulyje. Puikiai su tuo galite susipažinti čia, o mes išvardinsime keletą šiomis dienomis itin aktualių virtuvės baldų tendencijų.

Labai ilgą laiką virtuvės interjere vyravo balta spalva. Tačiau pastaruoju metu pastebima, jog vis labiau pirmauja natūralus medis arba jo imitacija. Tik nesupainiokite su prieš bene tris dešimtmečius vyravusiomis vyšninėmis ar medaus spalvos spintelėmis. Šiomis dienomis karaliauja kuo  natūraliausias medis.

Jeigu natūralus medis vistiek nepatinka, dairykitės į tamsiai mėlynas ar žalias spinteles. Be abejonės, tokiai baldų spalvai tiktų kuo erdvesnė virtuvė. Be to, toks ryškus interjeras gali  greit nusibosti. Visgi, jeigu este linkę rizikuoti, kodėl gi ne?

Dvispalvės spintelės? Toks derinimo būdas nėra naujas, tačiau kurį laiką buvo primirštas. Tačiau, kaip žinia, viskas šiame pasaulyje sukasi ratu, tad ir dvispalvės virtuvės spintelės vis drąsiau mušasi kelią į interjero madų viršūnes. Visiškai nauja mada – medinė virtuvės sala, apsupta baltomis spintelėmis viršuje ir medinėmis apačioje. Vietoj baltų spintelių galima pritaikyti juodas. Ekstravagantiška, drąsu, bet išties įspūdinga.

Visais laikais atviros virtuvės spintelių lentynos nebuvo mėgiamos dėl besikaupiančių dulkių. Tačiau ši tendencija vis dažniau pastebima šiuolaikiniame interjere. Galbūt verta išbandyti? Juk smagu pasipuikuoti turimais gražiais puodeliais ar lėkštėmis.

Visais laikais virtuvėje labiausiai pažeidžiamos vandens ar maisto garų vietos buvo klojamos keraminėmis plytelėmis. Tai geras pasirinkimas, nes plytelės yra gana pigios ir ilgalaikės. Visgi šiandien vis dažniau pasirenkama cementinės plytelės, kurios būna įvairių spalvų ir dekoruojamos kuo įvairiausiais raštais.