Malkinė

malkineMalkinė – pašiūrė malkoms dėti – yra svarbus namų ūkio objektas. Kurioje vietoje statyti malkinę – svarbus sprendimas, nuo kurio priklauso kaip estetiškai atrodys kiemas, taip pat – kaip patogu bus ją pasiekti. Vienas pagrindinių dalykų, lemiančių malkinės vietą – katilinė. Taip pat derėtų atsižvelgti į tokius faktorius, kaip kuras, kuriuo šildomas namas, taip pat, kiek dažnai jį reikia šildyti. Pavyzdžiui, jei namas šildomas malkomis, tačiau jame žiemą praleidžiama minimaliai laiko, statyti malkinę visiškai greta namo nėra prasmės. Taip pat nėra labai svarbu malkinę arti namo statyti ir tada, kada malkos naudojamos tik šašlykų ar kepsnių kepimui, arba norint retkarčiais pakūrenti židinį. Žinoma, malkinės vieta stipriai priklauso ir nuo namo kūrentojo pasiryžimo bei noro nešioti malkas.

Architektai malkinei siūlo tokį sprendimą: katilinė, iš kurios patenkama į stoginę ar garažą, o iš ten – ir į malkinę. Šis būdas ko gero efektyviausias ir geriausias norint patogiai išdėstyti kuro naudojimo ir jo laikymo patalpas. Į kurią pasaulio šalį malkinė turėtų būti orientuota, architektai nesutaria. Kartais teigiama, kad malkinės vieta priklauso nuo individualaus sklypo, taip pat šeimininkų pasirinkimo. Kiti specialistai siūlo malkinę statyti šiaurinėje sklypo pusėje, argumentuodami, kad apskritai šiaurinė pusė turėtų būti skirta ūkio reikalams, tokiems kaip malkinė ar įrankių sandėliukas. Poilsio vietos kieme dažniausiai įrengiamos rytuose, vakaruose arba pietuose – kad būtų galima pasimėgauti saulės šviesa ir šiluma, nes šiaurinė zona nėra tokia patraukli rekreacijai.

Dar vienas galimas malkinės įrengimo variantas, taupantis vietą, medžiagas ir laiką – stoginė, kurią tereiktų užkalti lentomis ir apdėti malkomis. Tokia zona atrodo estetiškai ir gana gražiai, apsaugo nuo vėjo ir reikalauja mažai resursų.