home Sveikata, grožis Masažas ir keli jo svarbūs privalumai

Masažas ir keli jo svarbūs privalumai

Visi žinome, kad masažas gali padėti mums lengviau atsipalaiduoti. Tačiau masažo privalumai tuo tikrai neapsiriboja. Geriausi masažų meistrai geba tikrų tikriausius stebuklus, todėl verta pateikti keletą svarbių masažo privalumų, kuriais gali pasimėgauti kiekvienas iš mūsų.

Gerina laikyseną ir sėdėseną

Daugybė sėdimą darbą kasdien dirbančių žmonių susiduria su neteisinga laikysena. Dėl šios priežasties bėgant laikui jiems ima skaudėti pečius, kaklą ir nugarą (kai kuriais atvejais skausmas jaučiamas ir ties juosmeniu bei kojose). Visa tai blogina gyvenimo kokybę ir mažina darbo našumą. Laimei, profesionalus nugaros masažas gali padėti išspręsti šias problemas ir numalšinti netaisyklingos laikysenos bei sėdėsenos sukeltus simptomus.

Sumažina raumenų skausmus

Susiduriate su raumenų skausmu? Masažas jums gali pagelbėti. Jo metu pagerinama kraujotaka ir veiksmingai sumažinamas jaučiamas skausmas. 2011 m. atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad masažo terapija yra tokia pat veiksminga kaip ir kiti nuolatinio nugaros skausmo gydymo būdai.

Mažina nerimą ir depresiją

Šiomis dienomis didelę dalį žmonių kasdien lydi didelis stresas, nerimas ir įtampa. Tai ilgainiui gali sukelti ir depresiją bei nulemti daugybę kitų rimtų sveikatos problemų. Tačiau, laimei, tokiais atvejais tikrai nebūtina griebtis vaistų. Visų pirma galima išbandyti veiksmingus ir nekenksmingus sprendimus, padedančius lengviau atsipalaiduoti ir veikiančius kaip terapinės priemonės. Ne vienas atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie susidurdavo su depresija ir nerimu, reguliaraus masažo pagalba jautėsi labiau atsipalaidavę ir laimingesni, o streso lygis po atliktų masažų reikšmingai sumažėdavo.

Gerina miegą

Masažas gali padėti pagerinti miego kokybę – tiek tiems, kurie susiduria su miego sutrikimais, tiek ir tiems, kurie ramiai miegoti negali dėl tam tikrų fizinių traumų ar dėl kitų priežasčių atsirandančių fizinių skausmų. Todėl jei jau kurį laiką susiduriate su miego sutrikimais, masažo pagalba galite lengviau atsipalaiduoti ir geriau pailsėti.

Stiprina imuninę sistemą

2010 m. paskelbti atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad masažo dėka yra padidinamas baltųjų kraujo kūnelių skaičius, kuris vaidina labai svarbų vaidmenį apsaugant mūsų organizmą nuo įvairių susirgimų. Taigi, masažas padeda sustiprinti ir mūsų imuninę sistemą.

Mažina galvos skausmus

Jei susiduriama su dažnais galvos skausmais, masažo pagalba galima sumažinti galvos skausmo priepuolių dažnumą ir jų intensyvumą. Todėl reguliarus masažas gali pagerinti bendrą savijautą ir padėti sumažinti vartojamų vaistų kiekį.