home IT Monitoriaus pasirinkimas fotografams: 5 vertinamos gairės

Monitoriaus pasirinkimas fotografams: 5 vertinamos gairės

Nors dažniausiai akcentuojama, kad geras fotografas dažniausiai turi įsigyti ypač geros kokybės fotografavimo įrangą, kuri galėtų padėti prigauti nuostabiausias akimirkas, tačiau lygiai taip pat reikalingas ir labai geras monitorius – be kurio nuotraukų redagavimas būtų nesėkmingas.

Kadangi šiuo metu monitoriai yra labai įvairūs – tikrai ne visi tinkami fotografams. Jiems dažniausiai reikalinga specifinė įranga, kuri padeda pasiekti maksimalų tikslumą, spalvų sodrumą, galiausiai, apsižymi ypač gera raiška ir dydžiu, kad net ir pačių mažiausių elementų redagavimas nebūtų sudėtingas.

  1.     Monitoriaus dydžio vertinimas

Dažniausiai fotografams reikalingas didesnių matmenų monitorius, kad jie gebėtų puikiai matyti kiekvieną smulkmeną. Dalinai tai yra tiesa, tačiau nepamirškite, kad pasiekus tam tikri lygį – dydžiai jau tampa nebesvarbus, kadangi turi būti analizuojami visiškai kiti aspektai. Dažniausiai užtektinas pasirinkimas yra monitorius, kurio įstrižainė siekia apie 32 colius.

  1.     Monitoriai su IPS skydeliais

Gana dažnai tenka girdėti, kad monitoriai su IPS skydeliais labiausiai pasitarnauja tiems, kurie dirba su grafiniais elementais. Ar tai yra tiesa? Dalinai – taip, kadangi tokių monitorių raiška yra kur kas didesnės raiškos, tad padeda ir kur kas geriau įvertinti skirtingų nuotraukų komponentus.

  1.     Skiriamosios gebos vertinimas

Taip pat reikalingas ir skiriamosios gebos vertinimas, kuris būtinas dėl smulkmeniškų detalių perteikimo. O tai fotografams, žinoma, yra labai svarbu.

Puikus pasirinkimas yra LCD ekranas, kuris perteikia labai daug taškų, o jie – tikslina detales, objektus, kurie yra ekrane.

  1.     Kontrasto santykio tipai

Kontrasto santykio tipai lemia vaizdą, kuris yra matomas ekrane. Kuo didesnis kontrastas – tuo didesnis ir vaizdo diapazonas, kuris suteikia galimybę parteikti ryškesnes ir kur kas geresnių spalvų vaizdinius.  Galiausiai, didesnis kontrastas taip pat skirtas ir didesniam natūralumo išgavimui, o tai fotografams taip pat yra labai svarbus aspektas.

  1.     Ekrano paviršiaus vertinimas

Žinoma, daugiau dėmesio reikia skirti ir ekrano paviršiui, kuris gali būti matinis arba gali būti blizgus. Blizgūs dažniausiai vizualiai atrodo kur kas malonesni, tačiau matiniai geba geriau perteikti smulkmeniškus spalvų kontrastus, taip pat, juos kur kas patogiau naudoti dirbant tose vietose, kur šviečia saulė.