home Namai, Prekės ir paslaugos Naujovė interjero dizaine – atviros spintos

Naujovė interjero dizaine – atviros spintos

spintosPrieš kelis dešimtmečius Lietuvoje dar buvo įprastas sovietine dvasia persmelktas blokiniuose namuose esančių butų interjero dizainas – didžiulės sekcijos, vienodos sofos, dirbtinės odos kampas virtuvėje, drabužinė iki lubų, kurioje tilpdavo bent kelių kartų rūbai, o pagrindinis namų akcentas bei pasididžiavimas buvo sieną puošiantis kilimas. Mados keičiasi, be abejonės kinta ir interjero dizaino tendencijos, o viena pastarųjų metų naujovių yra atviros spintos.

Spintą, kaip vienas pagrindinių baldų, tikrai galima rasti kiekvienuose namuose. Tai gali būti sieninė spinta, neužimanti papildomos vietos kambaryje, miegamojo spinta, skirta patalynei, rankšluosčiams ir panašiems buities daiktams laikyti, prieškambario spinta, kuri atlieka lauko drabužių kabyklos funkciją, vaikų kambario spinta bei daugybė kitų jos variacijų. Visos išvardintos spintos rūšys atlieka vieną pagrindinę funkciją – drabužių, daiktų, įvairių rakandų laikymo ir saugojimo, o taip pat pasižymi ir tuo, jog yra visiškai uždaros. Vadinasi, kambaryje esantys asmuo net nenutuokia, kas slypi už uždarytų durų.

Atviros spintos būtent tuo ir ypatingos, jog visas jų turinys matomas kaip ant delno. Tokiu būdu šio baldo savininkas ne tik negali nieko paslėpti, bet ir reiškia tam tikrą pretenziją, kad, galbūt, jis ir neturi ką slėpti. Šio pobūdžio spintos turinys savaime tampa viso kambario interjero dalimi – dažnai rūbai būna ne tik įprastai sukabinti, bet iškart sukomponuoti į ansamblius, suderinant viską nuo galvos iki kojų. Taip pat jie gali būti kabinami atsižvelgiant į stilių, pavyzdžiui, klasikiniai drabužiai vienoje pusėje, laisvalaikio – kitoje, derinami pagal spalvų paletę ne tik tarpusavyje, bet ir prie kambario kolorito.

Vadinasi, atvira spinta namuose atlieka keletą funkcijų vienu metu – joje ne tik laikomi daiktai, ji, kartu su visu savo turiniu, atlieka ir estetinį bei reprezentacinį vaidmenį. Jei vis dėlto norima uždengti ką nors nuo nepageidaujamų žvilgsnių, tam puikiai tiks dažnai pačių interjero dizainerių siūlomas sprendimas – lengvos užuolaidos. Jas galima užtraukti arba atitraukti pagal pageidavimą.

Kiekvienam, pavargusiam nuo monotonijos bei norinčiam savo būstą atnaujinti įdomiai, nestandartiškai ir nepatiriant didelių išlaidų – atviros drabužinės yra puiki išeitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *