home Sveikata, grožis Neginčijami pirties privalumai

Neginčijami pirties privalumai

Ar tikrai labai gerai žinote, kokiais privalumais pasižymi pirtis? Kaip bebūtų, pastebima, kad nemaža dalis žmonių iki šiol nežino, kokią didelę naudą pirtis gali turėti jų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Todėl pateiksime jums keletą labai svarbių pirties privalumų.

Pirties prekesNors egzistuoja skirtingos pirties rūšys (drėgmės lygis labai skiriasi), vis dėlto pirties efektas yra bene vienodas. Kuomet žmogus kaitinasi pirtyje, padidėja jo širdies ritmas ir pagerėja kraujotaka. Tai padeda sustiprinti imuninę sistemą ir iš organizmo efektyviau pašalinti toksinus ir kitas kenksmingas medžiagas. Be to, pagreitėjusi kraujotaka taip pat gali padėti sumažinti raumenų skausmus, uždegimus, sustiprinti sąnarius ir sausgysles bei sušvelninti artrito keliamą skausmą. Be abejo, kaitinantis pirtyje labai atsipalaiduojama ir nusiraminama – tai yra viena iš priežasčių, kodėl tiek daug žmonių reguliariai lankosi pirtyje.

Nustatyta, kad reguliariai lankantis pirtyje galima efektyviai sumažinti širdies ligų riziką. Atlikto tyrimo metu pastebėta, kad tie žmonės, kurie pirtyje lankėsi keturis ar daugiau kartų per savaitę, su širdies ligomis susidurdavo net 63 proc. rečiau nei tie, kurie pirtyje lankėsi tik kartą per savaitę. Pagrindinis principas, kurį būtų galima labai abstrakčiai, tačiau suprantamai apibūdinti, yra labai paprastas – kaitinimąsi pirtyje galite traktuoti kaip fizinę treniruotę. Pirtyje širdies ritmas gali pakilti iki apytiksliai 150 dūžių per minutę. Kai padidėja širdies ritmas, padidėja kraujo cirkuliacija. Visas šis efektas analogiškas sportuojančiam organizmui. Vienintelis skirtumas yra tas, kad pirtyje mums sportuoti nereikia, o tai reiškia, kad bene tą patį efektą galima pasiekti paprasčiau. Dėl šios priežasties nemaža dalis žmonių, kurie nori atsikratyti papildomų kilogramų, nevengia reguliariai lankytis pirtyje.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad pirtyje sumažinamas ir stresas bei nerimas. Žmonės, kurie lankosi pirtyje, taip pat pastebi ir pagerėjusį miegą. Jau nekalbant apie tai, kad juos kur kas rečiau aplanko galvos skausmai. Todėl jei jūs norite būti sveikesni, žvalesni, energingesni ir jaunatviškesni, pats metas apsilankyti pirtyje. Jums gali būti reikalingi kai kurie pirties reikmenys, tačiau juos galite lengvai įsigyti internetinėse parduotuvėse.