home Namai Nekilnojamojo turto agentūros: kaip pasirinkti ir ar verta?

Nekilnojamojo turto agentūros: kaip pasirinkti ir ar verta?

Būsto pardavimo greitis priklauso nuo daugelio veiksnių. Dažniausiai nuolatos nesisukant šioje sferoje – visų tų veiksnių vertinimas tampa gana sudėtingas, kadangi reikia skirti labai daug laiko. O to siekia retas. Paprasčiausiai, norisi gauti kuo daugiau, tačiau investuoti – kuo mažiau.

Tokiu atveju patrauklia alternatyva tampa nekilnojamojo turto agentūra, kurios darbas pilnai sutvarkyti visas smulkmenas nuo A iki Ž, kad klientų netektų dėl nieko sukti galvos.

Svarbiausia – agento pasirinkimas?

Suprantama, kad nekilnojamo turto agentūra dažniausiai turi keliolika ir net keliasdešimt agentų, kurie dirba tam, kad galėtų klientams padėti parduoti arba rasti būstus. Štai todėl dažnai teigiama, kad svarbiausia rasti gerą brokerį su kuriuo pavyktų rasti kompromisą ir mažiau vertinti pačią įmonę. Dalinai tai yra tiesa, dalinai – ne. Žinoma, nuolatos palaikysite bendravimą su brokeriu, tad labai svarbu, kad komunikacija būtų sklandi. Tačiau taip pat verta daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kurios yra susijusios su pačios įmonės filosofiją, kokiomis sąlygomis ji dirba ir panašiai.

Sąlygų supratimas

Kiekviena agentūra turi savas sąlygas, kuriomis teikia paslaugas ir toms sąlygoms reikia skirti kuo daugiau dėmesio, kadangi jos gali užtikrinti kokybę.  Dažniausiai sąlygos pateikiamos internete, tad kiekvienas klientas gali labai ramiai su viskuo susipažinti ir tuo pačiu nuspręsti, ar tai tikrai patenkina jo lūkesčius.

Vienu atveju gali gana daug atsakomybės kristi ant pačios įmonės pečių, o kitu atveju – ji gana apdairiai nusiima didžiausią atsakomybę ir palieka ją… sėkmei. Taigi, jokiu būdu nepasirašykite popierių tokiu atveju, kai nesate tikras dėl suteikiamų paslaugų kokybės.

Kainos ir terminai

Daugeliui klientų norisi, kad paslaugos suteiktų galimybę ne tik kuo daugiau uždirbti, tačiau taip pat garantuotų ir efektyvumą. Dažnai paslaugų kainos kinta priklausomai nuo parduodamo būsto vertės, tad skaičiuojama procentėliais. O terminai nustatomi labai individualiai, tad reikia vertinti kiekvienos įmonės pasiūlymus. Kol vienos gali garantuoti labai greitus pardavimus arba sumažins mokesčius, tuo tarpu kitos dažniausiai tokių garantijų nesuteikia, tačiau ir paslaugų kainos yra mažesnės.