home Laisvalaikis Nepamirštamos ir turiningos kelionės į Egiptą

Nepamirštamos ir turiningos kelionės į Egiptą

Kelionės į Egiptą jau ne vienerius metus yra labai patrauklus keliautojų pasirinkimas. Todėl šiandien visi kelionių pasiūlymai į Egiptą gali būti akimirksniu pasirenkami internetu – vos kelių mygtukų paspaudimu. Kita vertus, kai yra taip paprasta įsigyti kelionę į Egiptą, nevertėtų pamiršti apie kelionei svarbius veiksnius.

Nepamirškite skaityti

Galbūt jums šis pirmasis patarimas skamba labai neįprastai, tačiau jei jūs neskirsite dėmesio informacijos paieškai ir skaitymui, tuomet jums bus sunku suprasti įvairių turistų pamėgtų istorinių Egipto vietų prasmę ir pačią istoriją. Turėtumėte pasidomėti Egipto dievais ir senovėje gyvenusiais faraonais, egiptiečių kultūra ir susipažinti su istoriniais faktais. Tai labai reikšmingai pakeis jūsų kelionės patirtį.

Neapsiribokite tik piramidžių ir sfinkso fotografavimu

Jei keliaujate pamatyti piramides ir sfinksą, neapsiribokite vien tik nuotraukų darymu. Skirkite šiek tiek daugiau laiko ir leiskitės į 30 min. trunkančią trumpą pažintinę kelionę, kurios metu aplankysite Cheopso valtį (arba Chufu valtį, kuri dar yra vadinama laivu), esančią netoli Cheopso piramidės. Šis laivas buvo atrastas 1954 m., o muziejuje pradėtas eksponuoti XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje. O įspūdingiausia yra tai, kad nors šalia piramidės po pamatinėmis uolienomis jis buvo palaidotas apytiksliai 2500 m. pr. Kr., jis yra pats didžiausias ir geriausiai išsilaikęs laivas iš senovės laikų!

Egipto kelioniu pasiulymai

Turistų eilių išvengsite pasirinkdami antrąją dienos pusę

Jei jūs nemėgstate didelių eilių ir turistų minių, tokius istorinius objektus kaip piramidės jūs galite pasirinkti aplankyti antroje dienos dalyje, kuomet nėra daug tokiu metu besilankančių turistų. Įprastai didžioji dalis turistų grupių piramides aplanko pirmiausia, o tuomet keliauja į Egipto senienų muziejų ir Khan el-Khalili, todėl jūs taip pat galite šias lankytinas vietas sukeisti vietomis ir keliauti aplankyti piramidžių po 11 val. ryto, kuomet didžioji dalis turistų jau bus išvykę. Žinoma, turistų minių išvengimas reiškia, kad jums teks susidurti su vidurdienio kaitra. Tokiu metu sunku atrasti bent menkiausią šešėlį, o jei manote, kad galėsite pasislėpti piramidėse, nepamirškite, kad jose temperatūra taip pat pakyla.

Lankykitės vietinių pamėgtuose restoranuose

Jei turite galimybę kelionės metu susitikti su savo pažįstamais žmonėmis, kurie yra vietiniai gyventojai, būtinai su jais apsilankykite jų pamėgtuose restoranuose. Tuo tarpu, jei tokios galimybės jūs neturite, prieš vykdami į Egiptą, pasidomėkite, kokie restoranai yra pamėgti vietinių gyventojų. Tai užtikrins, kad savo kelionės metu jūs galėsite paskanauti ne tik tikrų tradicinių egiptietiškų patiekalų, tačiau taip pat ragausite nepriekaištingo skonio patiekalus, kuriais mėgaujasi vietiniai. Nepamirškite, kad turistų pamėgtose vietose įsikūrę restoranai įprastai pasižymi ne tik prastesne maisto kokybe, tačiau ir gerokai didesnėmis patiekalų kainomis, todėl jei nenorite nusivilti, ieškokite to, ką vertina vietiniai. Tuomet tikrai nenusivilsite.

Žinoma, patarimų, kuriuos būtų galima pateikti besiruošiantiems keliauti į Egiptą, yra dar daugybė, todėl jei jūs norite, kad jūsų laukianti kelionė būtų kuo sklandesnė ir sėkmingesnė, prieš išvykdami, būtinai skirkite daugiau savo laiko ir pasidomėkite, ką pataria patyrę keliautojai. Tokiu būdu jūs galėsite išvengti dažnai pasitaikančių klaidų ir suteiksite savo atostogoms dar daugiau žavesio bei nepamirštamų akimirkų. O visų svarbiausia, kad atostogaudami jūs nesureikšmintumėte įvairių nenumatytų nesklandumų ir į visą tai žvelgtumėte kaip į neįkainojamą bei labai naudingą kelionės patirtį.