home Finansai Nuo asmeninių finansų iki paskolų internetu

Nuo asmeninių finansų iki paskolų internetu

Suprantama, kad kiekvienas žmogus bėgant metams įprastai susiformuoja savitą nuomonę apie tai, kas yra vadinama finansiniais įsipareigojimais. Dėl šios priežasties žmonių priimami finansiniai sprendimai labai dažnai gali reikšmingai skirtis. Vienais atvejais žmonės į paskolas žvelgia labai liberaliai ir visiškai nesibaimina kreiptis į kreditorius, o kitais atvejais galima matyti visiškai priešingą situaciją, kai žmonės stengiasi paskolų kaip įmanoma labiau išvengti. Tačiau būtina suprasti, kad kiekviena paskola yra labai skirtinga, o tai reiškia, kad egzistuoja taip vadinamos „geros“ paskolos ir „blogos“ paskolos. Kadangi asmeninių finansų valdymo ir finansinių įsipareigojimų sritys yra labai plačios, apie jas verta pakalbėti kur kas plačiau.

Visuomet lengviau pasakyti nei padaryti

Turbūt visi puikiai žinote posakį – „lengviau pasakyti nei padaryti“. Šis posakis yra labai lengvai pritaikomas ir kalbant apie asmeninių finansų valdymą arba paskolų pasirinkimą. Būtina suprasti, kad į šias sritis tiesiog privalu žvelgti labai atsakingai, o tai reiškia, kad jei jūs norite gauti paskolą, turite būti visiškai tikri, kad jūsų finansinė situacija yra pakankamai stabili ir jūs nesusidursite su jokiais papildomais sunkumais grąžindami jums suteiktą paskolą.

Jei jums kas nors pasakė, kad paskolą šiandien gauti yra vieni juokai ir jums tereikia užpildyti paskolos paraišką bet kurios jūsų pasirinktos kredito bendrovės internetiniame tinklalapyje, turėtumėte akimirksniu suklusti ir jokiu būdu nepulti to daryti. Visuomet vadovaukitės logika ir stenkitės priimti tik labai gerai apgalvotus ir sėkmingus finansinius sprendimus. Nuo to labai tiesiogiai priklausys ir jūsų asmeninė finansinė situacija.

Žinoma, jums gali kilti klausimas, tai kaip išsirinkti paskolą internetu? Tačiau šiuo atveju atsakymas nėra įmanomas vos keliais žodžiais, todėl apie visą tai pateiksime gerokai daugiau naudingos informacijos.

Pradėkite nuo savo konkrečių lūkesčių nustatymo

Visų pirma turėtumėte savęs paklausti, ar žinote, ko jūs siekiate ir koks yra jūsų pagrindinis tikslas? Jei atsakymas yra neigiamas, galite būti tikri, kad tai ir bus jūsų pirminė užduotis, kurią privalote atlikti. Jūs turite suprasti, koks yra jūsų tikslas. Jei jį nustatysite, tuomet galėsite lengviau numatyti ir tolimesnių veiksmų planą. Tačiau jei jūs nežinosite savo tikslo, plano sudaryti paprasčiausiai nepavyks. Ir tai yra visiškai natūralu bei savaime suprantama.

Paskolos internetu

Vieni vartotojai dėl paskolos internetu nori kreiptis todėl, kad jiems pritrūksta asmeninių lėšų, kurios galėtų padėti išgyventi iki būsimo atlyginimo. Kiti vartotojai nori paskolos tam, kad galėtų išvykti paatostogauti. Taip pat nereikėtų pamiršti ir siekio įsigyti savo nekilnojamąjį turtą, atlikti savo būsto vidaus remontą, įsigyti naują automobilį, gauti lėšų savo verslo vystymui ir kt. Priežasčių, kodėl žmonėms gali reikėti paskolos, yra daugybė, todėl pirmiausia, kaip jau supratote, turėtumėte numatyti tikslą. Kai žinosite tikslą, tuomet pereikite prie kito svarbaus klausimo sprendimo.

Jūsų plano sudarymas

Taigi, kaip jau supratote, nustačius savo tikslą, ateis metas plano sudarymui. Plane turėtumėte numatyti kiekvieną savo tolimesnį žingsnį ir visų svarbiausią, paskolos panaudojimo būdą (jei jums pasiseks gauti norimo dydžio paskolą). Be abejo, kuo nuodugnesnis ir išsamesnis bus jūsų sudarytas būsimų veiksmų planas, tuo jums turėtų būti lengviau pajudėti pirmyn ir pasiekti norimą tikslą. Jame tikrai neturėtų būti numatytos vos kelios detalės ar informacija pateikta labai primityviu būdu, pvz., „gauti paskolą ir ją panaudoti pragyvenimui“. Tai būtų ne tik klaidinga, tačiau ir rizikinga.

Kiekvienas jūsų pasiskolintas centas turi būti panaudotas tikslingai. Deja, bet yra labai daug atvejų, kai žmonės gauna paskolas vienam tikslui, o jas panaudoja visiškai kitam, tokiu būdu galiausiai susidurdami su dideliais asmeniniais finansiniais sunkumais. Todėl paskutinis dalykas, ko jūs norėtumėte, tai yra papildomos finansinės problemos.

Be abejo, norint sudaryti tikslų ir sėkmingą planą, visuomet naudinga pasinaudoti internetu ir perskaityti pakankamai naudingos finansinės informacijos. Be to, visuomet galima kreiptis ir į profesionalius asmeninių finansų konsultantus, kurie atsižvelgę į jūsų numatytus lūkesčius ir dabartinę finansinę situaciją, galėtų pasiūlyti jums pačius tinkamiausius sprendimus.

Bet kuriuo atveju, jei jūs nepatingėsite ir skirsite pakankamai dėmesio bei laiko būsimų veiksmų plano sudarymui, galėsite ne tik kur kas lengviau pasiekti savo norimą tikslą, tačiau taip pat būti gerokai ramesni dėl savo finansinės ateities ir asmeninio finansinio pagrindo stabilumo.

Paskolos paieškos naudojantis internetu

Žinoma, šiandien didžioji dalis informacijos yra randama naudojantis internetu, todėl ir paskolos paieškoms turėtumėte pasitelkti tokius pačius sprendimus. Kadangi dabartinėje finansinių paslaugų rinkoje yra labai daug finansinių paslaugų teikėjų (ne tik oficialių kreditorių, tačiau ir tarpusavio skolinimo platformų), peržiūrėti kiekvieną internetinį tinklalapį ir palyginti juose pateikiamą informaciją tikrai nėra labai paprasta ir praktiška. Dėl šios priežasties visuomet labai efektyviai pasitarnauja paskolų palyginimas. Šiuo atveju visą tai galima labai nesunkiai padaryti pasitelkiant internetines paskolų palyginimo platformas, kurių yra daugybė, pvz., „TOPkreditas“.

Pasiskolinkite pigiau

Paskolų palyginimo portaluose yra pateikiami kreditorių ir tarpusavio skolinimo platformų sąrašai, todėl vartotojams tampa kur kas lengviau palyginti skirtingus variantus, atsižvelgiant į taikomą metinę palūkanų normą, paskolų grąžinimo terminus ir kitas papildomas sąlygas. Tokio sprendimo pagalba galima sutaupyti daugybę savo brangaus laiko, nes tuomet nebereikia bereikalingai sau sukti galvos, kokias sąlygas teikia vieni ar kiti kreditoriai. Viskas būna pateikiama vienoje vietoje ir visa informacija būna labai koncentruota.

Tuomet belieka išsirinkti konkrečius kreditorius ir apsilankius jų internetiniuose tinklalapiuose, užpildyti ir pateikti paskolos paraiškos formą. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad tuomet, kai yra pateikiama paskolos paraiška, visų pirma kreditoriai pradeda vartotojo mokumo vertinimą, todėl apie tai galima ir būtina pakalbėti plačiau.

Kaip kreditoriai įvertina vartotojus

Kaip jau supratote, be vartotojų mokumo vertinimo nebūtų galima įsivaizduoti ir viso paskolos suteikimo proceso. Nei vienam vartotojui negali būti suteikta paskola, jei nėra įvertinamas jo mokumas. Taigi, turbūt klausiate savęs, į kokias finansines detales atsižvelgia kreditoriai, kurie vertina į juos besikreipusius vartotojus?

  • Gaunamos pajamos. Puikiai suprantama, kad atliekant vartotojų mokumo vertinimą, visuomet neišvengiamai didžiulis dėmesys būna skiriamas gaunamoms mėnesinėms pajamoms. Jeigu jūs dirbate pagal darbo sutartį, tuomet apie jūsų gaunamas oficialias pajamas kreditoriai galės sužinoti patikrinę SODROS informacinę sistemą. Tuo tarpu, jei jūs nedirbate pagal darbo sutartį ir dirbate individualiai (pagal individualios veiklos pažymą arba su verslo liudijimu) arba turite įmonę, iš jūsų bus prašoma pateikti nemažai papildomų dokumentų, iš kurių kreditoriai galės spręsti, kokia yra jūsų asmeninė finansinė padėtis ir kokios yra jūsų tikrosios gaunamos mėnesinės pajamos.
  • Finansinių įsipareigojimų dydis. Natūralu, kad finansiniai įsipareigojimai visuomet daro labai didelę įtaką mūsų asmeniniams finansams. Todėl nenustebkite, kad kreditoriai būtinai atsižvelgs ir į jūsų turimus finansinius įsipareigojimus bei jų dydį. Kuo daugiau finansinių įsipareigojimų jūs turėsite, tuo sudėtingiau jums bus gauti paskolą internetu. Tiesą sakant, jei jūs dėl paskolos internetu kreipsitės su bendraskoliu, finansinių įsipareigojimų dydis galės būti 40 proc. visų jūsų gaunamų pajamų. Tačiau jei jūs kreipsitės vieni, bus taikoma tik 20 proc. riba, o tai reiškia, kad jau turint finansinių įsipareigojimų, tikimybė gauti papildomą paskolą tampa pakankamai nedidelė.
  • Asmeninė kredito istorija. Taip pat kiekvienas kreditorius atsižvelgia ir į žmogaus asmeninę kredito istoriją, kuri yra labai puiki priemonė, padedanti suprasti, kokia yra žmogaus finansinė padėtis ir koks yra žmogaus požiūris į savo asmeninius finansus bei prisiimamus finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, jei žmogus bent kartą yra praleidęs savo turėtų finansinių įsipareigojimų savalaikį vykdymą, visa tai neišvengiamai atsispindės ir jo asmeninėje kredito istorijoje. Todėl jei jūs norite, kad jūsų galimybės gauti paskolą internetu būtų didesnės, turėtumėte turėti švarią ir gerą asmeninę kredito istoriją.
  • Šeimyninė padėtis. Jei norite gauti paskolą internetu ir kreipiatės į savo pasirinktus kreditorius, nepamirškite, kad jiems bus svarbi ir jūsų šeimyninė padėtis. Jei jūs į kreditorius kreipsitės vieni ir jūs neturite šeimos, tuomet viskas bus labai paprasta ir aišku. Tačiau jei jūs gyvenate santuokoje, turėtumėte nuspręsti, kaip kreipsitės dėl paskolos – vieni ar su savo antrąja puse. Be to, kreditoriai atsižvelgs ir į jūsų turimų vaikų skaičių. Žinoma, atsižvelgiama ir į gyvenamąją vietą (konkretų mūsų šalies miestą) bei tai, ar žmogus turi nuosavą nekilnojamąjį turtą, ar vis dėlto būstą nuomojasi.
  • Darbovietė ir darbo stažas. Kreditoriams svarbia tampa ir į juos besikreipiančių vartotojų darbo vieta bei turimas darbo stažas. Jei žmogus dirba pagal darbo sutartį, jis yra vertinamas kitaip nei tas, kuris turi nuosavą verslą ir „dirba sau“. Be to, jei žmogaus darbo stažas paskutinėje darbovietėje nesiekia keturių mėnesių, jis negali gauti paskolos iki tol, kol neturės bent keturių mėnesių darbo stažo.
  • Kita informacija. Visuomet gali būti atsižvelgiama ir į papildomą informaciją, kurią gali nustatyti kiekvienas kreditorius individualiai. Šiandien paskolų suteikimo tvarka yra labai griežta, todėl nenustebkite, kad bus atsižvelgiama į labai daug skirtingos informacijos.

Paskolų refinansavimas

Į kreditorius šiandien galima kreiptis ne tik dėl paskolų internetu, tačiau ir dėl paskolų refinansavimo (plačiau apie tai galite skaityti – https://www.topkreditas.eu/paskolu-refinansavimas-apjunk-paskolas-ir-mokek-viena-imoka/). Tai reiškia, kad jei jūs jau turite ne vieną jūsų pečius slegiantį finansinį įsipareigojimą, galite kreiptis į pasirinktus kreditorius, kurie refinansuotų visus jūsų turimus finansinius įsipareigojimus, apjungdami juos į vieną ir perkeldami pas save.

Tokie finansiniai sprendimai gali labai efektyviai pagelbėti stabilizuojant savo asmeninę finansinę situaciją ir apsaugant save nuo papildomų finansinių bėdų, kurios gali labai lengvai kilti tuomet, jei vis dėlto jums nepavyktų laiku padengti visų savo turimų paskolų. Jei jūsų visi finansiniai įsipareigojimai bus apjungti į vieną ir bus pratęstas paskolos grąžinimo terminas, kreditoriams kiekvieną mėnesį mokėsite tik vieną paskolos grąžinimo įmoką, kuri taip pat bus kur kas mažesnė. Tai palengvins jūsų asmeninę finansinę situaciją ir leis jums kur kas efektyviau pajudėti pirmyn.

Apibendrinant tai, kas buvo pasakyta

Suprantama, kad kiekvienas atvejis yra labai individualus ir skirtingas. Todėl visuomet yra naudinga pasidomėti, ką pataria finansų srities specialistai, kokia yra finansinė statistika, ką rekomenduojama pasirinkti, o ko vertėtų vengti, kaip tinkamai sustyguoti savo asmeninius finansus ir kaip būtų galima kur kas lengviau padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus.