home Finansai Paskola su bloga kredito istorija – neįmanoma?

Paskola su bloga kredito istorija – neįmanoma?

Praeityje turėjote neišvengiamai pasiskolinti iš banko ir laiku nemokėjote įmokų? Nesvarbu, dėl kokių priežasčių Jums nesisekė tinkamai vykdyti įsipareigojimų, rezultatas – bloga kredito istorija. Na, o laiku vykdyti įsipareigojimai ir tvarkingai grąžinta paskola – raktas į nepriekaištingą kredito istoriją. Kodėl tai taip svarbu? Kredito istorija nurodo, ar esate finansiškai patikimas ir drausmingas. Tad jeigu praeityje uždelsdavote mokėti elektros, telekomunikacijų ar kitų kreditų įmokas, vertėtų peržvelgti savo kredito istoriją.

Paskola su bloga kredito istorija – neįmanoma? Nesvarbu, ar norite imti paskolą internetu, ar einate į banko filialą – kiekviena paraiška yra svarstoma atskirai. Net jeigu praeityje finansinius įsipareigojimus vykdėte labai prastai, paskolą gauti yra įmanoma. Tačiau verta paminėti, kad paskola su bloga kredito istorija reiškia, kad Jūs turėsite prastesnes skolinimosi sąlygas. Tai reiškia, kad negalėsite pretenduoti į mažesnes palūkanas, ilgesnį paskolos grąžinimo terminą ir pan. Tuo tarpu, asmuo, turintis tvarkingą kredito istoriją, gali kandidatuoti į lankstesnes paskolos sąlygas.

Ar įmanoma pirkti išsimokėtinai, jeigu turite blogą kredito istoriją? Tam tikrais atvejais, net ir smulkūs įsiskolinimai gali tapti kliūtimi įsigyti norimą daiktą lizingu. Įsiskolinimai, per neapsižiūrėjimą negrąžinti laiku, gali sutrukdyti net įsigyti  telefoną išsimokėtinai.  Todėl visada verta peržvelgti savo kredito istoriją ir įsitikinti, kad įsipareigojimus vykdote tvarkingai.

Palūkanos būsto paskolai priklauso nuo… Specialistai teigia, kad Jūsų įsiskolinimų vykdymas praeityje yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių, kokio dydžio palūkanas turėsite mokėti būsto paskolos teikėjui. Jeigu turite blogą kredito istoriją ir norite imti paskolą būstui įsigyti, gali tekti sumokėti net 10 tūkst. eurų daugiau.

Kam ypatingai vertėtų atkreipti dėmesį į savo kredito istoriją? Jaunuoliams. Pasak statistikos, bene 10 proc. jaunesnio amžiaus žmonių savo finansinius įsipareigojimus vykdo netvarkingai. Ateityje tai gali pakenkti įsigyti automobilį ar būstą.

Didžiausia daroma klaida – tai vienos paskolos dengimas kita. Neprisiimkite įsipareigojimų, kurių negalėsite vykdyti. Jeigu turite blogą kredito istoriją, tačiau norite imti paskolą – stenkitės nedaryti klaidų ir visuomet stebėkite savo kredito istoriją ir joje registruojamus įrašus, kuriuos palieka finansų įstaigos bei kiti juridiniai asmenys.