home Finansai, Prekės ir paslaugos Paskolos įsiskolinusiems teikiamos legaliai

Paskolos įsiskolinusiems teikiamos legaliai

paskolos isiskolinusiemsDabar akcentuojama, kad paskolos įsiskolinusiems asmenims yra suteikiamos, bet kai kurie žmonės mano, jog tokiems žmonės teikti kreditus yra nelegalu. Tai klaidinga nuomonė, nes įsiskolinę žmonės yra tie, kurie turi skolų kredito bendrovėms. Skolos atsiranda gavus paskolas. Laiku mokant kredito įmokas, asmens statusas nesikeičia – jis vis dar yra įsiskolinęs tol, kol nebaigia mokėti įmokų pagal grafiką. Įsiskolinę asmenys nėra nemokūs, jie nėra laikomi prasiskolinusiais ir neatsakingais žmonėmis. Tai tiesiog klientai, kurie naudojasi įprastomis paslaugomis. Tad, jeigu matote, kad paskolos įsiskolinusiems kažkur suteikiamos, tai neturėtumėte galvoti, kad tai nelegali veikla – viskas čia gerai.

Kalbant šia tema, tai verta įsiminti, kad Lietuvos finansų rinkoje yra tam tikros institucijos, kurios viską prižiūri. Jos nustato ir reikalavimus kredito teikėjams, bei kreditų gavėjams. Kreditoriais, kurie teikia vartojimo paskolas, gali būti įmonės, o fiziniai asmenys negali teikti tokių paskolų – tai nurodo įstatymai. Bet, fiziniai asmenys gali skolinti savo asmenines lėšas kitais būdais – su nekilnojamo turto užstatu. Tai yra privatūs kredito teikėjai.

Susidarius įsiskolinimams, keičiasi ir asmens kredito reitingas bei istorija. Trumpai tariant, finansinės paslaugos yra registruojamos kredito istorijoje – ten nurodoma kokią dieną kokią sumą asmuo pasiskolino iš tam tikros bendrovės. Tai liečia tik finansų sektorių. Tos bendrovės, kurios teikia lizingo paslaugas, dažniausiai neregistruoja tokios informacijos, tad užsisakius internetą ar kažkokią kabelinę televiziją, tokia informacija kredito istorijoje nėra registruojama. Galbūt tokią informaciją paslaugų teikėjai registruoja kažkur kitur.

Kalbant apie kredito reitingą, tai čia svarbu akcentuoti, kad kuo jis geresnis, tuo didesnė tikimybė, kad jūs galėsite gauti paskolas. Kredito reitingas matomas kartu s istorija. Yra speciali interneto svetainė, kurioje kreditoriai gali vienu kartu matyti ir kredito reitingą ir po juo sekančią kredito istoriją su aktualia informacija. Taip pat priedu nurodoma ir tai ar asmuo buvo skolininkų sąrašuose ar ne.

Tad, jeigu galvojate apie skolinimąsi, tai pirmiau peržiūrėkite kredito istorijos ataskaitą – ji jums pasakys daug ką apie jūsų finansinę padėtį.