home Finansai Patarimai kur investuoti pinigus

Patarimai kur investuoti pinigus

Jei turime atliekamų asmeninių lėšų, tuomet labai dažnai mus domina patarimai kur investuoti pinigus. Tačiau vėlgi, viso to tikrai nevertėtų suabsoliutinti. Vis dar yra daugybė žmonių, kurie turi nemažai santaupų, tačiau jų niekaip nepanaudoja, galiausiai susidurdami su infliacijos pasekmėmis. Trumpiau tariant, jei žmogus taupo pinigus, tačiau neturi jokio tikslo, galiausiai jis susiduria su labai liūdna ir visuomet tokia pačia realybe – pinigų nuvertėjimu. Tai reiškia, kad savo pinigus „laikyti kojinėje“ tikrai nėra pats geriausias sprendimas.

Be abejo, mes visuomet girdime, kad privalome taupyti ir dalį savo gaunamų mėnesinių pajamų atidėti į šalį. Tačiau beveik niekuomet negirdime, ką turėtume su sutaupytomis lėšomis veikti. Ir tai yra pati didžiausia problema, su kuria susiduria begalė šiuolaikinių žmonių. Visa tai yra susiję su finansiniu neraštingumu ir labai klaidingais įsitikinimais. Pastebima, kad tie žmonės, kurie taupo tikslingai, galiausiai savo sutaupytus pinigus investuodami, neteisingu požiūriu besivadovaujančių žmonių nuomone daro didelę klaidą ir rizikuoja savo sutaupytais pinigais. Tačiau būtina suprasti, kad pinigų laikymas vien dėl laikymo yra kur kas rizikingesnis sprendimas. Todėl jei jūs jau kurį laiką taupote savo pinigus ir jų niekur neinvestuojate, t.y. neįdarbinate, jūs darote labai didelę klaidą, kuri galiausiai gali jūsų turimus pinigus gerokai sumažinti.

Nemanykite, kad jei jūs kiekvieną mėnesį atidėsite šimtą eurų, po dešimties metų turėsite labai reikšmingą pinigų sumą, su kuria galėsite labai daug nuveikti. Greičiausiai taip nenutiks ir jūsų sutaupyta pinigų suma bus pakankamai nedidelė. Ir tam įtakos turės jau minėta infliacija. Todėl jei šiandien jūs už keletą tūkstančių eurų galite įsigyti nemažai prekių, po penkių ar dešimties metų gali nutikti taip, jog tos pinigų sumos nepakaks nei pusei dabar jūsų įperkamų prekių. Todėl niekuomet neturėtumėte daryti šios klaidos ir savo pinigus taupyti vien dėl taupymo.

Žinoma, tokiu būdu taupydami jūs galite jaustis saugiau ir manyti, kad jei jums gyvenime teks susidurti su tam tikrais finansiniais sunkumais, jūs turėsite „pagalvę“, kuri jums padės ištverti sunkųjį finansinį laikotarpį. Tačiau vėlgi, gyventi galvojant apie tai, kad jums kažkada iš tikrųjų ateis labai blogi laikai, tikrai nevertėtų. Jūs turite taupyti visą tai darydami tikslingai. Jei jūs turėsite labai aiškų tikslą, tuomet net ir visai netikėtai užklupę finansiniai sunkumai jūsų neišmuš iš pusiausvyros ir neleis jums pulti į neviltį.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, jūs turėtumėte pasidomėti, kaip ir kur galėtumėte investuoti savo sutaupytus pinigus. Jūsų sutaupyti pinigai privalo būti įdarbinami. Jie turi tapti priemone, kuri padeda jums su kiekvienais metais tapti vis turtingesniais. Be abejo, tai reikalauja laiko, žinių ir pastangų. Investavimas nėra sritis, kurią būtų galima pavadinti loterija. Jūs į visą tai turėtumėte žvelgti labai atsakingai ir įvertinti visą riziką.

Natūralu, kad investavimo pasaulyje jūs didžiausią grąžą galite gauti atlikdami tokias investicijas, kurios pasižymi pačia didžiausia rizika. Tuo tarpu, jei yra investuojama į tai, kas pasižymi pačia žemiausia rizika, galima tikėtis labai minimalios investicinės grąžos. Kita vertus, visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų konkrečių užsibrėžtų tikslų. Jei jūs jaučiatės visiškai gerai investuodami į rizikingus sprendimus, galite tai daryti. Tuo tarpu, jei jums patraukliau skamba mažesne rizika pasižyminčios investicijos, taip pat galite pasirinkti iš pakankamai plataus tokių investicinių instrumentų asortimento.