home Namai Patarimai naujakuriams, ką turite žinoti prieš įsirenginėjant rekuperacijos sistemą

Patarimai naujakuriams, ką turite žinoti prieš įsirenginėjant rekuperacijos sistemą

Rekuperatorius kompaktiškas vėdinimo įrenginys, skirtas taupyti kambario šildymą, o dėl plastikinių langų ir kokybiškų sandarių durų, kurios šiuo metu montuojamos beveik visuose namuose, natūrali ventiliacija tampa neveiksminga. Įrengus rekuperatorių bute ar nuosavame name su centriniu šildymu, keičiamas oras ir praturtinamas deguonimi.

Žiemą rekuperatorius turi šildyti tiekiamą orą, naudodamas ištraukiamą orą. Šiuo tikslu vėsus oro srautas iš lauko ir šiltas srautas iš patalpos patenka į šilumokaitį, kur ištraukiamas oras šildo tiekiamą orą. Šis šildymas padeda taupyti elektros ar vandens šildytuvo galią vėdinimo sistemose. Rekuperatoriaus buvimas taip pat leidžia neprarasti daugumos šilumos vėdinimo metu ir sumažinti šildymo apkrovą žiemą.

Pirkdami įrangą, turite žinoti, kad rekuperatoriai klasifikuojami pagal dizaino ypatybes, veikimo principą ir montavimo būdą.

Ką reikia žinoti naujakuriams, prieš įrengiant rekuperacijos sistemą?

  • Prieš pasirenkant įrangą, būtina teisingai apskaičiuoti reikiamus oro mainus.

Tai galima padaryti dviem būdais. Pirmasis – pagal kambario tūrį ir oro mainų dažnį, antrasis – pagal žmonių skaičių kambaryje ir oro suvartojimo greitį vienam asmeniui.

  • Kiekvienas įrengimas turi būti atliekamas tiksliai pagal specialisto parengtą

projektą. Dažniausiai pasitaikanti klaida – per mažo efektyvumo rekuperatoriaus pasirinkimas, kuris nesugeba užtikrinti komforto vėdinamose patalpose. Kad prietaisas būtų tinkamai sukonfigūruotas, pirmiausia būtina tiksliai įvertinti teršalų: drėgmės, dulkių ir anglies dioksido išmetimą.

  • Mechaninis vėdinimo įrenginys skleidžia triukšmą, kad triukšmas mažiau

trukdytų, svarbu pasirinkti jo vietą. Todėl rekomenduojama, kad patalpa, kurioje bus sumontuotas valdymo pultas, būtų kuo toliau nuo miegamojo. Be to, rekuperatorius turi būti įrengtas patalpoje, kurioje temperatūra nenukrenta žemiau 8 ° C.

  • Namuose su rekuperacijos sistema langai turi būti kuo sandaresni.
  • Namuose su šilumos rekuperacija taip pat turite pasirinkti šildymo sistemos

galią, nes tokio namo šilumos poreikis yra mažesnis.