Pagaliau esate pasiruošę leistis į įspūdingą ir nuotykių kupiną kelionę, kurios metu ketinate apkeliauti pasirinktą šalį skersai ir išilgai? Automobilio degalų bakas pilnas, visais kelionei būtinais daiktais jau pasirūpinote ir esate visiškai pasiruošę leistis į kelią? Tačiau ar iš tikrųjų esate pasirengę ilgai kelionei?
Kuo ilgesnė kelionė, tuo sudėtingesnė ji gali būti. Nors tai tikrai nereiškia, jog jums neišvengiamai teks susidurti su papildomais sunkumais, tačiau iš tikrųjų kartais gali būti sudėtinga. Ar supakavote pakankamai drabužių visai kelionei, o gal reikės skalbti pakeliui? Ar esate pasiruošę vėsioms naktims, lietui ir netikėtiems nuotykiams? Deja, šiuos klausimus daugelis žmonių apsvarsto tik tada, kai kelionė jau prasideda, o tai reiškia, kad būna per vėlu ką nors keisti.
Šie praktiniai patarimai, skirti ilgoms kelionėms, padės pasiruošti dar prieš išvykstant iš namų, sutaupyti pinigų kelionės metu ir daugiau laiko praleisti mėgaujantis kelione, o mažiau – sprendžiant nemalonius nesklandumus, kurie priešingu atveju tikrai neprisidėtų prie geresnės ir labiau įsimintinos kelionės.
Patikrinkite savo automobilį
Prieš išvykdami iš namų į jūsų laukiančią tolimą kelionę, būtinai patikrinkite savo automobilį. Žinoma, geriausia, jei automobilio apžiūra būtų atliekama profesionaliame autoservise, kadangi tokiu atveju jūs galėsite tiksliai žinoti, kas negerai su jūsų automobiliu ir ką reikėtų išspręsti.
Ir nors techninių gedimų šalinimas iš jūsų gali pareikalauti papildomų išlaidų, vis dėlto, tai yra labai puikus būdas prieš išvykstant į kelionę papildyti visus savo automobilio skysčius, pripūsti ir subalansuoti padangas bei patikrinti šimtus judančių automobilio dalių. Skubus automobilio remontas kelionės metu gali būti labai brangus, jau nekalbant apie tai, kad gali tekti kelioms dienoms apsistoti pakelės motelyje, kol bus atlikti darbai, kas dar labiau padidintų jūsų patiriamas išlaidas.
Prižiūrėkite savo automobilį
Ar žinojote, kad tinkamai pripūstos padangos gali padidinti degalų suvartojimą? O tuomet, kai yra kalbama apie tolimas keliones automobiliu, išlaidos gali gerokai išaugti. Be padangų slėgio, būtinai prižiūrėkite radiatoriaus, stabdžių ir variklio alyvos skysčius, kad nepažeistumėte variklio. Nedelsiant pakeiskite perdegusius priekinius ir galinius žibintus. Neskubėkite keisti alyvos ir sukti padangų, jei kelionė ilgesnė nei 8 000 km.
Nustatykite pagrįstą dienos ridos tikslą
Kelionės tikslas – mėgautis ne tik kelione, bet ir kelionės tikslu. Važiavimas 800 km per dieną tarpmiestiniais greitkeliais nėra labai malonus kelionės nuotykis. Važiuoti tokį atstumą dviejų juostų keliais yra neįtikėtinai nuobodu ir vargina.
Iki to laiko, kai sustosite prie kelių pakelės lankytinų objektų, leisitės į žygį po nacionalinį parką ar prisėsite papietauti, kilometrų, kuriuos galėsite įveikti per vieną dieną, skaičius geriausiu atveju bus ribotas. Bet juk tai ir yra jūsų kelionės tikslas! Nustatykite ribotą kilometrų skaičių, kurį turėsite nuvažiuoti kiekvieną dieną, kad turėtumėte pakankamai laiko pasimėgauti viskuo, ką atrasite pakeliui.

Turėkite telefono pakrovėją ir laikiklį
Savo kelionės automobiliu metu turėtumėte visuomet turėti ir automobilio pakrovėją ir laikiklį. Kai didelę laiko dalį praleisite kelyje, visiškai suprantama, kad dažnai galite neturėti galimybės pasinaudoti elektros šaltiniu, kurio pagalba galėtumėte įkrauti savo išmaniojo telefono ar kitų jūsų kelionėje naudojamų išmaniųjų prietaisų. Dėl šios priežasties automobilinis telefono pakrovejas yra tiesiog būtinas sėkmingos kelionės ingredientas. Be to, kartu turėtumėte nepamiršti ir automobilinio telefono laikiklio, kuris suteiktų jums didesnį patogumą ir užtikrintų saugumą kelyje.
Nepasikliaukite mobiliojo ryšio paslaugomis
Viena universali ilgos kelionės konstanta – galimybė patekti į negyvą mobiliojo ryšio zoną. Ypatingai atokiose ir nuo pagrindinių miestų nutolusiose vietose tarp mobiliojo ryšio bokštų jūsų mobilusis telefonas ar planšetinis kompiuteris gali tapti visiškai nebenaudingas.
Būkite pasiruošę, kad ilgos kelionės metu galiausiai gali dingti mobiliojo ryšio paslaugos. Atsisiųskite Google Maps, kad galėtumėte naudotis neprisijungę prie interneto, įsitikinkite, kad visos jūsų programėlės yra atnaujintos, ir atsisiųskite įvairių jums patinkančių filmų pramogai. Jei kuo daugiau šių veiksmų atliksite prisijungę prie WiFi, nepažeisite savo mobiliojo ryšio operatoriaus jums suteikto mobiliojo ryšio mėnesio duomenų limito.
Gerai išsimiegokite
Pirmąsias kelias ilgos kelionės dienas tikriausiai jausitės kupini energijos ir gundomi miegoti po 18 valandų per parą. Paprastai tokią ištvermę galima išlaikyti apytiksliai tris pirmąsias nuolatinių kelionių savaites, bet galiausiai visi sulėtėja. Daug miegoti svarbu norint išsaugoti psichinę ir fizinę sveikatą, jau nekalbant apie gerą nuotaiką. Per daug laiko praleidžiant kelionėse ir nepakankamai miegant, galiausiai prasideda išsekimas, depresija ir pablogėja nuotaika.
Ilgoje kelionėje planuokite vieną ar dvi dienas per savaitę pailsėti nuo kelionės. Susiraskite gražų pakelės motelį, apsistokite labai gerame viešbutyje su įskaičiuotais pusryčiais arba dviem naktims apsistokite stovyklavietėje. Tokiais atvejais venkite pagundos išvykti ir tyrinėti vietovę – susitelkite į poilsį ir atsipalaidavimą.
Laikykitės tvarkos
Visų drabužių, įrangos, maisto ir priedų tvarkymas yra labai svarbus ir dažnai pamirštamas ilgos kelionės automobiliu aspektas. Tačiau po dviejų, trijų ar keturių savaičių, kai perkraunate krepšius, ieškote to vieno vienintelio smulkaus, tačiau jums ypač reikalingo daikto, ir perkraustote savo kelioninį bagažą vėl ir vėl, galite pulti į visišką neviltį.
Įsigykite daiktams laikyti pritaikytus maišelius ir kitas talpas, kurios padėtų daug lengviau organizuoti ir išsaugoti su savimi į kelionę automobiliu pasiimamus daiktus. Be abejo, viską paženklinkite etiketėmis ir dažniausiai naudojamus daiktus visada palikite viršuje, kad prireikus galėtumėte juos labai lengvai pasiekti.
Venkite eismo ir vakarienės piko metu
Sėdėjimas spūstyse ir maisto laukimas yra du didžiausi laiko praradimo ilgoje kelionėje pavyzdžiai, kurių kaip įmanoma labiau reikėtų vengti. Tiesą sakant, tai yra didžiausi laiko švaistymo būdai beveik bet kokios kelionės metu – nepaisant to, kokia transporto priemone nusprendžiate keliauti. Tačiau yra paprastas būdas išvengti laiko praradimo – jums tereikia vengti piko valandų ir vakarienės piko metu.
Pusryčiaukite po 9 val. ryto, pietaukite apie 14 val. ir apsvarstykite galimybę vakarieniauti anksti 16 val. arba palaukite iki 19 val. – tomis valandomis kur kas lengviau gausite vietą, o maistas bus patiektas greičiau. Be to, važinėdami po miestą ar tarp miestų, venkite piko valandų nuo 7 iki 9 val. ryto ir nuo 16 iki 18 val. vakaro.
Be to, nepamirškite savo automobilyje būtinai naudoti navigacijos mobiliąją programėlę arba specialų GPS įrenginį, kuriame yra visa svarbiausia eismo informacija. Ši informacija padės pastebėti galimas spūstis, statybas ar avarijas ir paprastai apima tinkamiausius apvažiavimo maršrutus. Taip pat naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis galite iš anksto rezervuoti staliukus daugelyje restoranų – taip sutrumpinsite laiką, praleistą laukiant laisvo staliuko, ir turėsite daug daugiau laiko, kurį galėsite skirti susipažinimui su naujomis vietovėmis ar tiesiog ramiam poilsiui.