home Prekės ir paslaugos Priešgaisrinė sistema ir priežiūra viskas, ką turime žinoti

Priešgaisrinė sistema ir priežiūra viskas, ką turime žinoti

Svarbiausias gaisro automatikos elementas yra priešgaisrinės signalizacijos sistema, leidžianti greitai aptikti gaisrą ir tinkamu būdu pranešti apie kylantį pavojų. Kaip ir kitų priešgaisrinės apsaugos priemonių ir elementų atveju, priešgaisrinės signalizacijos sistemų tikrinimas ir priežiūra yra vienodai svarbūs. Kaip atliekamas auditas ir ką jis apima?

Priešgaisrinės signalizacijos sistema nuo pirmos jos paleidimo dienos (nepriklausomai nuo to, ar objektas naudojamas, ar ne) turi būti tinkamai prižiūrima. Įrenginio parinktis eksploatacijos metu turėtų būti išlaikyta pradiniame lygyje, t. y. tuo metu, kai jis buvo pradėtas eksploatuoti. Eksploatacijos metu techninės įrenginio savybės blogėja. Taip yra be kita ko dėl:

  • Nesėkmių;
  • Žmogaus veiklos;
  • Paslėptų defektų;
  • Netinkamo surinkimo;
  • Išorinių veiksnių, kuriuos sunku numatyti.

Priešgaisrinės sistemos priežiūra

Tinkamas priešgaisrinės signalizacijos sistemų įrengimas yra saugaus ir tinkamo jų veikimo pagrindas. Ankstyvas gaisro įvykių nustatymas leidžia imtis veiksmų, kurie užkirs kelią gaisro plitimui, taigi ir grėsmei žmonėms bei turtui. Siekiant užtikrinti tinkamą priešgaisrinių įtaisų techninę būklę, reikia pasirinkti tinkamą ir kompetetingą, savo darbą išmanančią įmonę.

Veikla, atliekama priežiūros metu

Pradžioje aptarnaujantis darbuotojas atlieka vizualų įrenginio būklės įvertinimą. Taip siekiama pašalinti bet kokius matomus sistemos pažeidimus. Kitas žingsnis – patikrinti valdymo skydelį. Visų pirma, yra nuskaitomi žurnalai, kurių tikslas – patikrinti teisingą sistemos veikimą. Patyręs specialistas gali iškarto suprasti, ar nebuvo pažeistas kuris nors iš sistemos komponentų.

Kitas priešgaisrinės signalizacijos priežiūros žingsnis yra rankinių iškvietimo taškų tikrinimas, jų suaktyvinimo būdu. Taip pat yra tikrinami jutikliai ir optiniai – garso signaliniai įtaisai. Norint įsitikinti ar jie veikia, dažniausiai yra atjungiami nuo sistemos ir prijungiami po vieną, tikrinant tinkamą veikimą.

Ar priešgaisrinės signalizacijos sistemos priežiūra turi būti dokumentuota?

Taip, veikla turi būti dokumentuota atitinkamais protokolais ir patvirtinta įrašais diegimo operacijų knygoje.