home Namai Rekuperacinis vėdinimas gyvenamosiose patalpose

Rekuperacinis vėdinimas gyvenamosiose patalpose

Pastaruoju metu vis daugiau nekilnojamojo turto objektų yra statomi juose įrengiant rekuperacinio vėdinimo sistemas, kurios užtikrina mažesnes energijos sąnaudas ir švarų bei šviežią vidaus patalpų orą. Tačiau, deja, bet mūsų šalyje yra gerokai daugiau gyvenamųjų namų, kuriuose rekuperacinio vėdinimo sistemos nėra įrengtos, o tai reiškia, kad gyventojams patiems tenka tuo pasirūpinti. Žinoma, anaiptol ne kiekvieno būsto savininkas nusprendžia įsirengti rekuperacinio vėdinimo sistemas, todėl akivaizdu, kad ne viename būste yra susiduriama su nepatogumais, kuriuos sukelia prastas vidaus patalpų vėdinimas.

Tuo tarpu, jei jūsų namuose taip pat nėra įrengta rekuperacinio vėdinimo sistema ir jūs ne vienerius metus kenčiate nuo prasto patalpų oro bei kitų sunkumų, tokių kaip alergija, pelėsis ir kt., jums neabejotinai vertėtų pagalvoti apie rekuperatoriaus įrengimą.

Kodėl reikia rekuperacinio vėdinimo sistemos?

Priežasčių, kodėl šiomis dienomis rekuperacinio vėdinimo sistemos yra tokios populiarios – daugybė. Tačiau praktika rodo, kad tik nedaugelis žmonių žino, kokiais privalumais pasižymi šie šiuolaikiniai įrenginiai.

Visų pirma reikėtų pabrėžti, kad mūsų gyvenamosiose patalpose oras gali būti net iki 100 kartų labiau užterštas nei lauke. Didelė dalis žmonių šio fakto niekuomet nėra girdėję, todėl iki šiol mano, kad būnant namuose jie kvėpuoja geresniu oru nei būdami lauke. Deja, bet situacija yra visiškai kitokia – nepaisant to, kad oro tarša lauke taip pat nėra žema. Trumpiau tariant, mes kasdien savo namuose kvėpuojame labai užterštu oru, prie kurio taršos prisideda dulkės, mikroorganizmai, alergenai ir kt. Be to, žmogus taip pat labai reikšmingai prisideda prie prastesnio vidaus patalpų oro, todėl veiksnių yra daugybė.

Tuo tarpu, jei namuose yra įrengiama rekuperacinio vėdinimo sistema, patalpose reikšmingai pagerėja oro kokybė, nes į patalpas visuomet patenka tik šviežias ir sveikas oras, namuose cirkuliuojantis ir be atvirų langų.

Taip pat nereikia pamiršti ir galimybės sutaupyti, kadangi patalpose panaudotas šiltas oras, kuris iš jų yra pašalinamas, nėra prarandamas – jo pagalba yra pašildomas į gyvenamąsias patalpas iš lauko patenkantis šaltis oras. Tai reiškia, kad taupoma energija ir kartu užtikrinamas nenutrūkstamas ir nuolatinis šviežio oro patekimas į patalpas.

Žinoma, visa tai padeda išvengti ir visų problemų, kurios iškyla tuomet, kai vidaus patalpose būna pernelyg aukštas arba pernelyg žemas drėgmės lygis. Kuomet drėgmės lygis būna labai žemas ir patalpose būna per daug sausa, neretai žmonės susiduria su įvairiomis alergijomis, kurios pablogina jų gyvenimo kokybę ir sveikatos būklę. Tuo tarpu, jei patalpose yra labai drėgna, tai gali neigiamai paveikti ne tik tokiose gyvenamosiose patalpose gyvenančių žmonių sveikatą, tačiau ir pačias patalpas, kadangi tuomet jose ima formuotis pelėsis.

Todėl jei norima pasinaudoti visais minėtais privalumais, savo gyvenamosiose patalpose tereikia įsirengti rekuperacinio vėdinimo sistemą.

Rekuperatoriaus įrengimas ir rekuperatorių filtrai

Rekuperatorių asortimentas šiuolaikinėje rinkoje yra labai didelis, todėl kiekvienas būsto savininkas gali rasti tinkamiausią rekuperatoriaus modelį. Žinoma, kartu reikia pasirinkti ir kokybiškus rekuperatorių filtrus, atitinkančius konkretų rekuperatoriaus gamintoją ir modelį. Pavyzdžiui, rekuperatoriams „Komfovent“ skirti filtrai gali būti įsigyti specializuotose rekupratorių filtrais prekiaujančiose parduotuvėse, todėl išsirinkus konkrečiu prekės ženklu pažymėtą rekuperatorių tikrai neturėtų būti sudėtinga pasirinkti ir jam tinkantį rekuperatoriaus filtrą.

Taip pat šioje rinkoje veikia ne viena bendrovė, kuri gali pasiūlyti ir rekuperatorių įrengimo paslaugas, todėl norint įsirengti rekuperacinio vėdinimo sistemą kiekvienas vartotojas turi labai daug galimybių.