home Finansai Renkamės pigiausią paskolą: kur turi krypti dėmesys?

Renkamės pigiausią paskolą: kur turi krypti dėmesys?

Žmonės skolinasi dėl įvairių priežasčių. Kai kurias iš jūsų logiškai ir finansiškai pateisinti yra paprasta, o kitas – sudėtingiau. Bet kiekvienas žmogus tik pats gali geriausiai įvertinti savo situaciją, savo gebėjimus su ja susitvarkyti ir įsipareigojimų tinkamumą esamai situacijai.

Tinkamiausia paskola nebūtinai reiškia pigiausią paskolą. Tą suprasti nėra sudėtinga: kartais galima sutikti su aukštesne palūkanų norma, jei kreditas turi kitų privalumą, pvz. kaip greitai kreditorius patvirtina prašymą ir perveda pinigus. Būtent šita korta žaidžia greitųjų kreditų įmonės. Jos pateisina aukštesnę nei kitų paskolų palūkanų norma, bet siūlo paskolų gavėjams kitų privalumų iš kurių pagrindinis yra tai kaip greitai gavėjas gauna pinigus.

Bet šį kartą mes ne apie tai. Tinkamiausias kreditas gali būti tinkamiausias ne tik dėl kainos. Bet kaina vis tiek yra tai, kur krypsta visų akys, kai reikia rinktis iš kur ir kaip skolintis. Tai – ne spekuliacija. Tą patvirtina vykdomos apklausos, kurias atlieka ir suinteresuotos finansų įstaigos ir kitos viešosios institucijos. Todėl pabandykite atsakyti į klausimą: ką daryti, jei esminė sąlyga paskolai: palūkanų norma?

  1. Palūkanų norma – dar ne viskas

Taip, tradiciškai yra nusistovėjusi situacija, kad kai kalbame apie paskolos kainą, tai kalbame apie palūkanų normą. Bet greitų kreditų eroje, tai nėra visiška tiesa. Dabar kreditų kaina susideda iš daugiau dalykų nei tik palūkanų norma, todėl norint sužinoti kiek reikės mokėti už paskolą, būtina atkreipti dėmesį ir į kitus, mažiau pastebimus skaičius paskolos pasiūlyme.

  1. Nepamatuojami dalykai gali paveikti kainą

Skaičiais lengviausiai palyginti paskolas. Bet jie – dar ne viskas. Yra tokių dalykų, kurie gali netiesiogiai paveikti kredito kainą. Kartais tinkamas kreditoriaus požiūris į klientą gali būti beveik neįkainojamas, nes susitarus su kreditoriumi galima išvengti daug didesnių bėdų nei vienu ar dviem procentais didesnė palūkanų norma.

  1. Paskolų palyginimas – geriausia išeitis

Galima žinoti apie daug dalykų ir nukreipti žvilgsnį teisinga linkme. Bet jei nemokėsite palyginti paskolų kokybiškai ir staigiai, visos tos žinios vargu ar pravers skolinantis. Todėl nemokamo paskolų palyginimo susiradimas – neatsiejama pigiausio kredito paieškos momentas.

Jei šiais trimis patarimais pasinaudosite kiekvieną kartą skolinantis, tai turbūt niekada nebemokėsite už paskolą daugiau nei reikėtų. O svarbiausia, kad visa tai nereikalauja didelio laiko ir jėgų indėlio.