Stalai

stalaiDažnai skubant valgoma daugelyje vietų – prie kompiuterio, parke ar tiesiog greitai užkandama kur nors atsistojus. Tačiau nepaisant to, padorus valgomojo stalas būtinas daugelio namuose. Valgomojo stalai būna įvairūs – itin paprasti, arba kaip tik – itin prabangūs, funkcionalūs, stilingi.

Valgomojo stalai gaminami iš įvairių medžiagų, o derinti keletą skirtingų medžiagų yra itin populiaru. Vienas gražiausių derinių – stiklinis stalo paviršius ir metalinis arba akmeninis pagrindas. Šiuolaikinių technologijų dėka stalams naudojamas stiklas yra kur kas stipresnis negu seniau – jis atsparus ir karščiui, ir smūgiams. Be to, stikliniai stalai vizualiai praplečia erdvę, taip pat nepaslepia gražių kėdžių. O norint nesijaudinti dėl kiekvieno įbrėžimo, verta pagalvoti apie laminuoto paviršiaus stalą. Toks baldas bus praktiškas ir nepretenzingas, atsparesnis drėgmei ir karčiui, lyginant su mediniu.

Stalo dydis priklauso ne tik nuo kambario dydžio, bet ir nuo šeimos gausumo, gyvenimo būdo, įpročių ir ritualų. Vidutiniai stalai paprastai būna maždaug 120 centimetrų ilgio ir 80 centimetrų pločio. Už tokio dydžio stalo telpa šeši asmenys.  Nesunku suskaičiuoti, kokio dydžio stalo reikėtų, jei šeimoje būtų daugiau asmenų, ar dažnai lankytųsi svečiai, nes vidutinis kėdės plotis – maždaug apie 40 centimetrų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ne tik į stalo ilgį ir plotį, bet ir į aukštį. Paprastai valgomojo stalo aukštis yra maždaug 75 – 76 centimetrai, tačiau gaminami ir žemesni modeliai. Kai kuriems žmonėms žemesni modeliai gali būti nepatogūs, tad svarbu prieš perkant stalą už jo atsisėsti kaip įprasta, alkūnes pasidėti ant krašto, atkreipti dėmesį, ar nejaučiamas diskomfortas.  Jei jaučiamas nepatogumas, stalo bei kėdžių aukštį galima šiek tiek padidinti pasitelkus specialius priklijuojamus padėkliukus.