home Apranga, mada Suknelių priežiūra nuo A iki Ž pagal medžiagas

Suknelių priežiūra nuo A iki Ž pagal medžiagas

Dažnai sakoma, kad per gyvenimą moteris pamilsta bent kelias sukneles, kurios tampa ilgametėmis jos palydovėmis visoms teko patirti, ką reiškia, kad pati mylimiausia suknelė plyšta, kai ji blunka ir tenka keisti nauja. Deja, rasti tą tobulą drabužį vėl gali būti gana sunku. Kokia alternatyva – rūpintis savo drabužiais. Tuomet jie tarnaus kur kas ilgiau.

Apskritai rūbai moterims nėra lepūs, tik svarbiausia jiems dėmesį yra skirti reguliariai. Dar svarbiau yra prižiūrėti sukneles pagal medžiagos poreikius, kadangi vienos yra lepesnės, o kitos – ne tokios jautrios.

  • Medvilninės suknelės

Medvilnė yra viena populiariausių medžiagų iš kurios dažniausiai siuvamos suknelės visais metų laikais. Ji yra natūrali, tačiau gana pigi, tad suprantama, kad ir poreikis gana dažnas. Vertinama ir tai, kad medvilniniai drabužiai nėra lepūs, jų priežiūrai nereikia jokių ypatingų priemonių. Paprasčiausiai siūlome skalbti skalbyklėje. Jeigu drabužis ryškus – geriausia tinka žemesnė temperatūra, jeigu blankus – tokiu atveju puikiai tiks ir aukštesnė, kadangi spalva nenubluks.

  • Lininės suknelės

Vasaros metu nepamainomas pasirinkimas yra suknelės, kurios gaminamos iš lino. Ši medžiaga labai vertinama, kadangi ji suteikia galimybę odai kvėpuoti, tad net ir labai karštomis dienomis pavyksta puikiai jaustis. Jeigu lininius drabužius skalbsite labai aukštoje temperatūroje – didelė tikimybė, kad jis gali pradėti trauktis. Geriausias pasirinkimas – iki 40-ies laipsnių.

  • Šilkinės suknelės

Dar vienas natūralus audinys, kuris labai vertinamas dėl jaukumo bei malonaus santykio su oda, yra šilkas, iš kurio gaminamos suknelės yra vienos brangesnių. Natūralu, kad tokia lepi medžiaga reikalauja ir daugiau specifinės priežiūros. Geriausia šilkines sukneles nešti į valyklą, kadangi ten tinkamai pasirūpins drabužiu. Taip pat galite plauti ir namuose, rankomis, tačiau tokiu atveju būtinai naudokite būtent šilkui skirtas plovimo priemones.

  • Elastano suknelės

Iš elastano siuvamos suknelės yra retas pasirinkimas, tačiau galima rasti ir tokius modelius. Dažniausiai jos labai gražiai glunda tarsi antra oda prie kūno. Ši medžiaga labai greitai džiūna, tad dažniausiai užtenka ją pakabinti ore, nereikia specialių džiovinimo šaltinių. Plovimo metu taip pat siūlome vengti labai karštos temperatūros, kadangi drabužis gali susitraukti.

  • Nailoninės suknelės

Viena patvariausių medžiagų iš kurios gaminamos suknelės yra nailonas. Ji ne tik labai tvirta, tačiau ir stiliaus įvairovė plati, tad esame tikri, jog rasite tokią nailoninę suknelę, kuri Jums labiausiai tinka. Šio tipo medžiaga gali būti skalbiama ir labai aukštoje temperatūroje, kadangi karštis nepakenks drabužiui. Žinoma, jeigu drabužio spalva labai ryški, tokiu atveju ypač didelė temperatūra – gali kiek blukinti spalvą.

Kuo daugiau žinosite apie drabužį – tuo jo priežiūra bus paprastesnė ir tuo pačiu pats rūbas Jums tarnaus ilgiau. Domėtis – verta.