home Sveikata, grožis Supermaistas, kuris stiprina sveikatą ir suteikia gyvybingumo

Supermaistas, kuris stiprina sveikatą ir suteikia gyvybingumo

Siekiant optimalios sveikatos ir geros savijautos, supermaistas tapo mitybos superherojumi. Šiuose gamtos stebukluose gausu svarbiausių vitaminų, mineralų ir antioksidantų, todėl jie pelnė didelį pripažinimą dėl bendros sveikatos gerinimo ir įvairių ligų rizikos mažinimo. Taigi, vertėtų išsamiau susipažinti su supermaisto sritimi, pateikiant supermaistui priskiriamų produktų privalumus.

Kas yra supermaistas?

Supermaistas – tai daug maistinių medžiagų turintys maisto produktai, kurie dėl didelės svarbiausių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų, mineralų, antioksidantų ir fitocheminių medžiagų, koncentracijos teikia išskirtinę naudą sveikatai. Paprastai jie turi mažai kalorijų ir juose gausu vitaminų bei mineralų, būtinų bendrai gerai savijautai palaikyti.

Populiariausi supermaisto produktai

 • Uogos: Mėlynės, braškės ir avietės turi daug antioksidantų, ypač antocianinų, kurie siejami su geresne smegenų veikla ir mažesniu oksidaciniu stresu.
 • Lapiniai žalumynai: Lapiniai kopūstai, špinatai ir šveicariški mangoldai turi daug vitaminų, mineralų ir skaidulų. Jie skatina sveiką virškinimą, palaiko širdies sveikatą ir net gali padėti kontroliuoti svorį.
 • Riešutai ir sėklos: Migdolai, graikiniai riešutai, chia sėklos ir linų sėmenys yra puikūs sveikų riebalų, skaidulų ir baltymų šaltiniai. Jie padeda stiprinti širdies sveikatą ir suteikia ilgalaikės energijos.
 • Lašiša: Ši riebi žuvis turi daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali sumažinti uždegimą, širdies ligų riziką ir smegenų sveikatą.
 • Ciberžolė: Ji žinoma dėl savo priešuždegiminių savybių, ciberžolėje yra kurkumino – stipraus antioksidanto, kuris gali padėti palengvinti artrito simptomus ir sumažinti lėtinių ligų riziką.
 • Avokadas: Avokaduose gausu mononesočiųjų riebalų, skaidulų ir kalio. Jie palaiko širdies sveikatą, gerina virškinimą ir skatina odos sveikatą.
 • Kvinoja: Kvinoja yra visavertis baltymų šaltinis, joje nėra glitimo, gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų. Tai universalūs grūdai, padedantys reguliuoti svorį ir palaikantys raumenų sveikatą.
 • Žalioji arbata: Žaliojoje arbatoje yra antioksidantų, vadinamų katechinais, kurie siejami su geresne smegenų veikla, riebalų mažinimu ir mažesne tam tikrų rūšių vėžio rizika.

Supermaisto nauda

Įtraukdami į savo mitybą supermaisto produktus, galite gauti daug naudos sveikatai, pvz.:

 • Apsauga nuo antioksidantų: Supermaistas padeda neutralizuoti kenksmingus laisvuosius radikalus, mažina oksidacinį stresą ir lėtinių ligų, tokių kaip vėžys ir širdies ligos, riziką.
 • Širdies sveikata: Daugelis supermaisto produktų, pavyzdžiui, riešutai, riebi žuvis ir uogos, palaiko širdies sveikatą, nes mažina uždegimą, cholesterolio kiekį ir reguliuoja kraujospūdį.
 • Smegenų funkcija: Tam tikri supermaisto produktai, pavyzdžiui, lapiniai žalumynai ir riebios žuvys, yra susiję su geresne kognityvine funkcija ir mažesne kognityvinių funkcijų silpnėjimo rizika senstant.
 • Svorio reguliavimas: Daugelyje supermaisto produktų esančios skaidulinės medžiagos, baltymai ir sveikieji riebalai gali padėti mažinti ir išlaikyti svorį, nes skatina sotumo jausmą ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje.
 • Virškinimo sistemos sveikata: Daug skaidulų turintys supermaisto produktai, pavyzdžiui, kvinojos ir chia sėklos, palaiko sveiką virškinimą ir reguliarų tuštinimąsi.